Trwa ładowanie...

Nie będzie raportu podkomisji smoleńskiej w rocznicę katastrofy. Osobliwy komentarz Macierewicza

Zapowiadany "raport techniczny" podkomisji smoleńskiej nie zostanie zaprezentowany w kwietniu. Zamiast tego komisja pokaże multimedialną prezentację. Ale choć przyszłość jego komisji jest zagrożona, Antoniego Macierewicza nie opuszcza dobry humor
Share
macierewicz
macierewiczŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d22cuzg

Informacje o zaniechaniu publikacji raportu w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej podał portal wPolityce.pl. Mimo że prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że 10. kwietnia Polska w końcu "pozna prawdę" o Smoleńsku, komisja Antoniego Macierewicza nie opublikuje ani całościowego, ani cząstkowego, technicznego raportu na ten temat. Pokazać ma natomiast film-prezentację która "podsumuje dotychczasowe badania i wnioski z nich wypływające"

Dodatkowo pojawiły się wątpliwości czy komisja w ogóle będzie kontynuować swoją pracę. Według portalu, wygasły umowy większości jej członków i nie zostały przedłużone.

Mimo to, były szef MON i przewodniczący zespołu badającego katastrofę zachowuje dobry nastrój. Na pytanie o komentarz w sprawie odpowiedział w drwiący sposób:

- Bardzo, bardzo panu dziękuję za telefon. To dla mnie naprawdę wielki zaszczyt i chyba zapiszę w pamiętniku złotymi zgłoskami, że raczył pan zadzwonił - powiedział Macierewicz. Po czym dodał "serdecznie żegnam" i natychmiast się rozłączył.

d22cuzg

Podziel się opinią

Share
d22cuzg
d22cuzg
Więcej tematów