Trwa ładowanie...
d1zga4e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie będzie postępowania w sprawie lotów Donalda Tuska, Ewy Kopacz i Bogdana Borusewicza

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie rozpocznie śledztwa w sprawie przelotów parlamentarzystów. Taką decyzję podjął po postępowaniu sprawdzającym prokurator. Postępowanie to wdrożono po zawiadomieniu dwóch osób, w którym wskazano krajowe przeloty kilku posłów i senatorów, m.in. Ewy Kopacz, Donalda Tuska oraz Bogdana Borusewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1zga4e

Prokuratura zauważa że art. 43 ust 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora przyznaje posłom i senatorom prawo do "bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej". Żaden przepis nie przewiduje ograniczeń w korzystaniu z tych uprawnień na koszt Kancelarii Sejmu i Kancelarii Senatu.

Z powyższych przepisów wynika - czytamy w komunikacie prokuratury - iż posłowie i senatorowie mają nieograniczone prawo do krajowych przelotów lotniczych na koszt Kancelarii Sejmu i Senatu, niezależnie od celu tych przelotów i niezależnie od ich związku z wykonywaniem mandatu posła i senatora.

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów