Trwa ładowanie...

Nie będzie konferencji SLD w Sejmie. Cofnięto zgodę

Nie będzie konferencji w Sejmie pod hasłem "ochrona praw funkcjonariuszy i żołnierzy w demokratycznym państwie". Kancelaria Sejmu wycofała zgodę na organizację konferencji SLD oraz Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Share
Nie będzie konferencji SLD w Sejmie. Cofnięto zgodęŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dn4f4am

- Decyzja została podjęta z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa - organizator zgłosił do uczestnictwa w niej niemalże 700 osób. Dodatkowo, podkreślam, że zarówno liczba gości, jak i rzeczywista tematyka konferencji, nie była ujęta we wstępnym wniosku organizatorów – tłumaczył Andrzej Grzegrzółka.

Początkowo konferencja została opisana jako dotycząca bezpieczeństwa kraju. I na taką tematykę zgodziła się Kancelaria Sejmu.

Już we wtorek Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu sugerował, że decyzja może zostać zmieniona. Według niego, ze szczegółowego planu konferencji nie wynikało, że będzie ona dotyczyć bezpieczeństwa.

dn4f4am

Faktyczna tematyka konferencji

- Kancelaria Sejmu została postawiona w niekomfortowej i dosyć osobliwej sytuacji, tym bardziej, że zawsze staramy się być jak najbardziej otwarci na różne inicjatywy – podkreślił we wtorek Andrzej Grzegrzółka. Dzisiaj w oświadczeniu przypomniał, że Sejm to najwłaściwsze miejsce do wymiany poglądów i opinii w sprawach ważnych dla obywateli, a w tej kadencji już wielokrotnie były organizowane spotkania, konferencje i debaty eksperckie na różnorodne tematy.

Organizatorzy zamiast rozmawiać o bezpieczeństwie kraju mieli zajmować się m.in. założeniami do obywatelskiego projektu ustawy zmieniającego - jak to określono - "represyjną" ustawę o emeryturach i rentach byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL oraz powołanie komitetu inicjatywy ustawodawczej. Zgodnie z ustawą emerytury i renty nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

Na stronie internetowej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP informowano, że w sobotniej konferencji mieli wziąć udział m.in. b. premier Leszek Miller, b. minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski, b. szef Wojskowych Służb Informacyjnych Marek Dukaczewski, b. komendant główny policji Marek Działoszyński, gen. Waldemar Skrzypczak.

dn4f4am
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn4f4am
dn4f4am
Więcej tematów