Trwa ładowanie...

Nie będzie defilady na Święto Wojska Polskiego

W tym roku, podobnie jak ubiegłym, 15 sierpnia nie będzie w Warszawie defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Ze względu na ograniczenia budżetowe - jak wyjaśnia szef MON Bogdan Klich - zdecydowano o zorganizowaniu festynu i pokazu sprzętu.

Nie będzie defilady na Święto Wojska PolskiegoŹródło: WP.PL, fot: Paulina Matysiak
dxheaiq
dxheaiq

Obchody Święta Wojska Polskiego będą zorganizowane 14 sierpnia w ogrodach MON, a 15 w całym kraju. Warszawiacy i turyści będą mogli wziąć udział w centralnych obchodach święta w stolicy. Zobaczą na nich żołnierzy i będą mogli dotknąć sprzętu wojskowego.

Tradycyjnie 15 sierpnia w stolicy odbywa się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza i wręczenie awansów generalskich. Wydarzeniom tym towarzyszy zwykle festyn w warszawskich Łazienkach oraz podobne imprezy w innych miastach.

Święto Wojska Polskiego ustanowiono 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która powstrzymała ofensywę Armii Czerwonej i stała się przełomem w wojnie polsko-bolszewickiej.

W 2008 r. i 2007 r. zorganizowano okazałe defilady z udziałem ciężkiego sprzętu m.in. czołgów Leopard 2A4 i PT-91 oraz bojowych wozów piechoty BWP, samolotów wielozadaniowych F-16 oraz transportowych C-295 M CASA a także śmigłowców - Mi-2, W-3W, Mi- 14 i W-3 RM Anakonda. Ostatnia parada kosztowała około milion złotych.

dxheaiq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxheaiq
Więcej tematów