Trwa ładowanie...
d49fzr2
Newsweek

"Newsweek": abp Wacław Depo chce listy dobrych i złych mediów

Częstochowski arcybiskup Wacław Depo chce, by powstała lista dobrych i złych mediów. I by Episkopat Polski jasno powiedział, co katolikowi wolno czytać i oglądać. Tak jak on myśli wielu biskupów - pisze "Newsweek".
Share
"Newsweek": abp Wacław Depo chce listy dobrych i złych mediów
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d49fzr2

Abp Depo zapowiada stworzenie listy zalecanych mediów i postuluje, by "rekolekcjoniści i katecheci zobowiązywali dorosłych i młodych do czytania przynajmniej raz w tygodniu jakiegoś katolickiego czasopisma". Jak podaje tygodnik tego, kto tego nie zrobi albo sięgnie po wrogi tytuł, będzie się z tego musiał spowiadać.

Jeden z hierarchów uczestniczących w pracach episkopatu, mówi, że "lista zalecanych i zakazanych mediów to absurd, naraziłaby hierarchów na atak, że chcą ubezwłasnowolnienia jednostki. (...) Po co dorabiać teorię, skoro jest praktyka? W tym sensie abp Depo głośno mówi to, co myśli wielu biskupów" - zaznacza w rozmowie z "Newsweekiem".

Abp Depo został szefem Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu w czerwcu w 2012 r. - Nie należy słuchać dziennikarzy niewierzących, bo "funkcjonują w kategoriach korzyści, a nie wolności" - mówił "Gościowi Niedzielnemu" krótko po tym, jak został szefem rady ds. mediów.

Na liście "zniewolonych mediów" mają znajdować się m.in. TVP, "Gazeta Wyborcza", Newsweek, a nawet "Tygodnik Powszechny", który bywa wobec poczynań hierarchów krytyczny.

Źródło: Newsweek

d49fzr2

Podziel się opinią

Share
d49fzr2
d49fzr2
Więcej tematów