Trwa ładowanie...

New York Times: „polski obóz śmierci”, reakcja ambasady

• W artykule Niny Siegal z 17 lipca opublikowanego na łamach New York Timesa znalazło się określenie "polskiego obozu śmierci"
• Ambasada Polski w USA zwróciła się o przeredagowanie publikacji

New York Times: „polski obóz śmierci”, reakcja ambasadyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
dpm2lc4
dpm2lc4

Ambasada Polski w USA zwróciła się o przeredagowanie artykułu Niny Siegal z 17 lipca opublikowanego na łamach New York Timesa, w którym znalazło się określenie „polskiego obozu śmierci”.

W artykule „Beyond Anne Frank: The Dutch Tell Their Full Holocaust Story” opowiadającym o losach holenderskich żydów pojawiło się zdanie „Na początku 1943 roku około 34 tysiące holenderskich żydów zostało wywiezionych do znajdującego się w Polsce obozu śmierci w Sobiborze i tylko 18 przeżyło – powiedziała Mateen Eddes, przewodnicząca holenderskiej Fundacji Sobiboru. Ten relatywnie mało znany obóz odpowiedzialny jest za jedną trzecią poległych w wyniku Holokaustu”.

- Sobibor był niemieckim nazistowskim obozem znajdującym się w okupowanej Polsce. Prosimy o przeredagowanie – czytamy na twitterze polskiej ambasady w USA.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajmuje się katalogowaniem przykładów użycia sformułowań typu „polskie obozy koncentracyjne”. Stany Zjednoczone są drugim (po Niemczech) krajem na świecie, w którym najczęściej publikowane są tego typu zwroty.

dpm2lc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm2lc4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj