Trwa ładowanie...
d2yq3q5

"New York Times": Ojciec podejrzanego o zamachy w Nowym Jorku i New Jersey zgłosił go władzom jako terrorystę

• Ojciec podejrzanego o zamachy w Nowym Jorku i New Jersey, zgłosił go dwa lata temu władzom jako terrorystę - donosi "New York Times" • Ahmada Khana Rahamiego aresztowano w poniedziałek w Linden po wymianie ognia z policją • Podejrzewa się go między innymi go o spowodowanie eksplozji w dzielnicy Manhattanu Chelsea, po której rannych zostało 29 osób • W 2014 roku Rahami był zatrzymany w związku z domową awanturą i oskarżeniem o atak na brata z użyciem noża
Share
Mohammed Rahami - ojciec zatrzymanego 28-latka
Mohammed Rahami - ojciec zatrzymanego 28-latkaŹródło: PAP/EPA, Fot: Justin Lane
d2yq3q5

Powołując się na dwóch wyższych rangą przedstawicieli władz policyjnych, "New York Times" podał, że ojciec Ahmada Khana Rahamiego powiedział w 2014 roku policji, gdy został on aresztowany w związku z domową awanturą i oskarżeniem o atak na brata z użyciem noża, iż jego syn jest terrorystą.

Inny przedstawiciel władz ujawnił, że gdy Rahami został w poniedziałek schwytany, miał przy sobie notebook z wpisami sympatyzującymi ze sprawami dżihadystycznymi - czytamy w gazecie.

28-letniego Rahamiego aresztowano w poniedziałek w Linden w stanie New Jersey po wymianie ognia z policją. Funkcjonariuszy wezwał właściciel miejscowego baru, który zauważył, że śpiący na deszczu przed drzwiami jego zamkniętego lokalu brodaty mężczyzna odpowiada rysopisowi poszukiwanego sprawcy zamachów. W trakcie strzelaniny Rahami został ranny w nogę. Jeden z policjantów został trafiony w kamizelkę kuloodporną, drugiego niegroźnie raniły odłamki szkła.

d2yq3q5

Rahamiego podejrzewa się o spowodowanie eksplozji, w której w sobotę wieczorem w dzielnicy Manhattanu Chelsea rannych zostało 29 osób, a także wybuchu, jaki nastąpił wcześniej w sobotę w Seaside Park w New Jersey, gdzie jednak nie było ofiar w ludziach ani większych szkód. Władze nie wykluczają terrorystycznego podłoża tych czynów.

- Śledztwo jest nadal intensywnie prowadzone i dotyczy ono aktu terroru - oświadczyła we wtorek prokurator generalna USA Loretta Lynch. Władze nie opublikowały żadnych informacji na temat ewentualnych motywów działania Rahamiego.

Wszystkie osoby ranne w sobotnim wybuchu na Manhattanie opuściły już szpitale.

d2yq3q5

Podziel się opinią

Share
d2yq3q5
d2yq3q5
Więcej tematów