Trwa ładowanie...
d34l6tr
IAR

"New York Times" chwali Alicję Bachledę-Curuś

Opiniotwórczy amerykański dziennik "New York Times" zamieścił bardzo pochlebny artykuł o amerykańskim debiucie Alicji Bachledy-Curuś w filmie "Trade" Marco Kreuzpaintnera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"New York Times" chwali Alicję Bachledę-Curuś
(AKPA)
d34l6tr

Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w hollywoodzkiej produkcji u boku Kevina Kline'a. Zagrała główną rolę Weroniki - Polki, która jest przekonana, że jedzie pracować w Ameryce jako opiekunka do dzieci, ale zostaje porwana w Meksyku przez gang handlujący ludźmi i zmuszona do prostytucji.

W rubryce "New York Timesa" poświęconej wybijającym się młodym aktorom, recenzentka Karen Durbin pisze, że dzięki Alicji Bachledzie Curuś historia ofiary nabrała szczególnej dramatycznej temperatury. "Weronika staje się coraz bardziej zdesperowana i heroiczna. Aktorka wyraża przemianę bohaterki bardzo subtelnymi środkami, osiągając rewelacyjną siłę wyrazu" - ocenia Durbin.

Alicja Bachleda-Curuś powiedziała, że liczy na to, iż film przyczyni się do zwiększenia ochrony prawnej kobiet przed gangami handlującymi ludźmi. Dodała, że powierzenie głównej roli w filmie amerykańskim nieznanej aktorce z Europy graniczy z cudem. Główną rolę kobiecą miała początkowo zagrać Milla Jovovicz, ale niemiecki reżyser Marco Kreuzpaintner, który pracował wcześniej z Alicją przy filmie "Summersturm" nalegał na powierzenie jej tej roli.

d34l6tr

Alicja Bachleda-Curuś - pamiętna Zosia z "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy - od 19 roku życia łączy swoje życie i pracę pomiędzy Polskę, Niemcy i Stany Zjednoczone. Zagrała w kilku filmach niemieckich, a także w filmie szwajcarskim. Ukończyła w Ameryce aktorską szkołę Lee Strasberga. Obecnie mieszka i studiuje psychologię w Los Angeles.

Podziel się opinią

Share

d34l6tr

d34l6tr
d34l6tr
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów