Trwa ładowanie...
12-12-2014 10:32

Netia tnie coraz więcej etatów

Operator zwolni do 400 osób, głównie w Warszawie i we Wrocławiu. Jak tłumaczy, musi robić oszczędności, żeby inwestować.

Netia tnie coraz więcej etatówŹródło: rp.pl, fot: rp.pl
dq93ds3
dq93ds3

Potwierdzają się informacje „Rzeczpospolitej", że największy alternatywny operator telefonii stacjonarnej - Netia - może przeprowadzić zwolnienia grupowe. Analitycy oceniali na łamach gazety, że redukcje dotkną 300 osób. Tymczasem są większe.

W czwartek w Netii zaczęła się procedura zwolnień grupowych. Zarząd po południu spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych i przekazał informację o planowanych redukcjach także urzędowi pracy.

Jak poinformował dziennikarzy Adam Sawicki, prezes stacjonarnego telekomu, firma w ciągu kilku miesięcy - od stycznia do marca 2015 r. - zmniejszy zatrudnienie o maksymalnie 400 osób. Zwolnienia grupowe obejmą 350 z nich.

Wcześniej, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ze spółki odeszło już 200 pracowników i obecnie Netia zatrudnia 1752 osoby. Planowane redukcje oznaczają, że liczba ta spadnie o ponad 20 proc., do około 1350.

dq93ds3

Pod rządami Adama Sawickiego Netia spłaszcza strukturę: będzie miała mniej poziomów zarządczych, mniej dyrektorów i kierowników. Miastami, w których prowadzone będą redukcje, są przede wszystkim Warszawa i Wrocław. Cięcia nie dotkną za to dwóch spółek w grupie: Petrotelu i Internetii.

Zarząd Netii nie podał wielkości rezerwy, jaką zawiąże w IV kw. br. na poczet odpraw. Oszczędności wynikające z redukcji wyniosą około 25 mln zł. Taką wysokość może mieć i odpis, który pomniejszy tegoroczny wynik. Cięcia etatów są elementem programu oszczędnościowego Netia Lajt 2.0, który zakłada, że w 2015 r. koszty firmy spadną o 50 mln zł. - Rezygnujemy z trzech technologii i części floty samochodowej - wymieniał Sawicki. O innych odpisach, które mogą wpłynąć na wyniki Netii, jeszcze rozmawiać nie chciał. Jak ocenił, 1300 osób to poziom zatrudnienia, który będzie optymalny na dłużej.

Firma wyjaśnia, że tnie koszty, ponieważ rynek telefonii stacjonarnej systematycznie się kurczy, a żeby się rozwijać, musi inwestować.

dq93ds3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq93ds3
Więcej tematów