Trwa ładowanie...

Nawałnice w Bydgoszczy i całym województwie. Ludzie wpadają na zaskakujące pomysły

Zerwane dachy budynków i poprzewracane drzewa - to efekt nawałnic, które przeszły przez województwo kujawsko-pomorskie. Straż pożarna w tym regionie dostała już ponad 100 zgłoszeń.

Nawałnice w Bydgoszczy i całym województwie. Ludzie wpadają na zaskakujące pomysłyŹródło: flickr.com, fot: Benjamen Benson
d2ar7b5
d2ar7b5

- W Bydgoszczy przyjęliśmy już ponad 70 zgłoszeń. One się w części powielają, ale tam sytuacja jest najgorsza. W większości przypadków chodzi o pochylone bądź powalone konary drzew. Leżą one na drogach czy parkingach. Na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych - powiedział dyżurny operacyjny województwa brygadier Piotr Bełcikowski.

W Tucholi, Brodnicy i powiecie świeckim wiatr zerwał dachy z budynków. W całym regionie przewróciło się wiele drzew, ale nie ma poszkodowanych.

Ekstremalna pogoda

- Mamy też sygnały o zalanych piwnicach i pojedynczych przypadkach zerwanych dachów w Tucholi, Brodnicy i powiecie świeckim. W Toruniu nic się specjalnie nie dzieje, a burza obchodzi miasto bokiem - dodał Bełcikowski.

W całym województwie kujawsko-pomorskim straż wyjeżdżała w czwartek do interwencji związanych z pogodą ok. 100 razy.

d2ar7b5

To jeszcze nie koniec złej pogody

Wojewódzkie Centrum Zarządzania ostrzega, że burze z gradem w województwie kujawsko-pomorskim mogą mieć lokalnie przebieg gwałtowny.

W czwartek rano oraz w okolicach południa były szczególnie uciążliwe w Warszawie. - To armagedon. Trwają utrudnienia w kursowaniu wszystkiego - mówił rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Kamil Migała.

Źródło: PAP, WP

d2ar7b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ar7b5
Więcej tematów