Trwa ładowanie...

Nawałnice w Bydgoszczy i całym województwie. Ludzie wpadają na zaskakujące pomysły

Zerwane dachy budynków i poprzewracane drzewa - to efekt nawałnic, które przeszły przez województwo kujawsko-pomorskie. Straż pożarna w tym regionie dostała już ponad 100 zgłoszeń.

Share
Nawałnice w Bydgoszczy i całym województwie. Ludzie wpadają na zaskakujące pomysły
Źródło: flickr.com, Fot: Benjamen Benson
dkwm4aa

- W Bydgoszczy przyjęliśmy już ponad 70 zgłoszeń. One się w części powielają, ale tam sytuacja jest najgorsza. W większości przypadków chodzi o pochylone bądź powalone konary drzew. Leżą one na drogach czy parkingach. Na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych - powiedział dyżurny operacyjny województwa brygadier Piotr Bełcikowski.

W Tucholi, Brodnicy i powiecie świeckim wiatr zerwał dachy z budynków. W całym regionie przewróciło się wiele drzew, ale nie ma poszkodowanych.

dkwm4aa

Ekstremalna pogoda

- Mamy też sygnały o zalanych piwnicach i pojedynczych przypadkach zerwanych dachów w Tucholi, Brodnicy i powiecie świeckim. W Toruniu nic się specjalnie nie dzieje, a burza obchodzi miasto bokiem - dodał Bełcikowski.

W całym województwie kujawsko-pomorskim straż wyjeżdżała w czwartek do interwencji związanych z pogodą ok. 100 razy.

dkwm4aa

To jeszcze nie koniec złej pogody

Wojewódzkie Centrum Zarządzania ostrzega, że burze z gradem w województwie kujawsko-pomorskim mogą mieć lokalnie przebieg gwałtowny.

W czwartek rano oraz w okolicach południa były szczególnie uciążliwe w Warszawie. - To armagedon. Trwają utrudnienia w kursowaniu wszystkiego - mówił rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Kamil Migała.

Źródło: PAP, WP

dkwm4aa

Podziel się opinią

Share
dkwm4aa
dkwm4aa
Więcej tematów