Trwa ładowanie...
d16uzb3
Nasz Dziennik

"Nasz Dziennik": TVP pokaże "Wizytę" o płk. Kuklińskim?

Czy TVP pokaże na swojej antenie leżący od 15 lat w jej magazynach film dokumentalny o pierwszej po ucieczce z kraju wizycie płk. Ryszarda Kuklińskiego w Polsce - zastanawia się "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nasz Dziennik": TVP pokaże "Wizytę" o płk. Kuklińskim?
(PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d16uzb3

Z taką prośbą zwrócił się do prezesa TVP Juliusza Brauna były reprezentant pułkownika w kraju dr Jerzy Bukowski. Chciałby on emisji godzinnego dokumentu "Wizyta" 11 lutego, w 10. rocznicę śmierci pułkownika.

- Nie znam filmu, nie wiedziałem o jego istnieniu, poproszę o jego ocenę i zastanowimy się nad ewentualną emisją - relacjonuje gazeta reakcję Brauna na apel ws. "Wizyty".

To odpowiedź dająca nadzieję - komentuje z kolei Bukowski. - Zwłaszcza, że dostałem ją już po kilku godzinach od wysłania listu - dodaje.

d16uzb3

Jak relacjonuje Bukowski, film nakręcony przez krakowski ośrodek TVP na przełomie kwietnia i maja 1998 r., dokumentuje pierwszą wizytę płk. Kuklińskiego w Polsce od momentu, gdy w 1981 r. amerykańskie służby specjalne potajemnie wywiozły go wraz z rodziną z kraju.

Spora część dokumentu to wywiad z pułkownikiem, w którym tłumaczy motywy swego - wciąż niezrozumianego przez wielu rodaków - postępowania - opisuje.

d16uzb3

Podziel się opinią

Share
d16uzb3
d16uzb3