Trwa ładowanie...
d2w224o

Nastolatkowie fałszerzami banknotów

Policjanci z Bornego Sulinowa (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali 11-osobową grupę trudniącą się
fałszowaniem i rozprowadzaniem fałszywych banknotów. W skład grupy wchodziło siedmiu chłopców w wieku od 13 do 15 lat oraz dorośli, w tym rodzice jednego z nastolatków i ich znajomi.

d2w224o
d2w224o

Jak poinformowała w niedzielę Anna Kurowska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, mózgiem grupy byli 42-letni Zbigniew A., jego żona 37-letnia Mariola A. oraz kolega ich syna 15-letni Krzysztof Ś. Rodzicom pomagał także ich syn - 13-letni Paweł. Wszyscy członkowie grupy są mieszkańcami Barwic (woj. zachodniopomorskie).

Do produkcji fałszywych banknotów używano sprzętu komputerowego Pawła A. Falsyfikaty do obiegu wprowadzali jego nieletni koledzy oraz znajomi jego rodziców.

Na trop fałszerzy policja wpadła, gdy jeden z chłopców próbował rozmienić fałszywy banknot w jednym ze sklepów w Barwicach.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli poza sprzętem komputerowym służącym do produkcji falsyfikatów 12 fałszywych banknotów o nominale 200 zł oraz 14 o nominale 10 zł.

Wszyscy dorośli zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań, dwóch nieletnich w policyjnej izbie dziecka. Dorosłym grozi kara więzienia do 10 lat. Chłopcy będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. (mk)

d2w224o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w224o
Więcej tematów