Trwa ładowanie...
11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości. Andrzej Duda: całe pokolenia nie miały takiego szczęścia, jak my

- Jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie. Od prawa do lewa - powiedział Andrzej Duda podczas przemówienia na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent podziękował Polakom za liczne uczestnictwo w tegorocznych wyborach.

Share
Narodowe Święto Niepodległości. Andrzej Duda: całe pokolenia nie miały takiego szczęścia, jak my
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1ub4ze

Prezydent uczestniczył w uroczystej odprawie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. - Mówią historycy, że ta dzisiejsza Polska, to najbardziej wolna, najzamożniejsza Polska od XVII wieku. Aż trudno w to uwierzyć - powiedział Andrzej Duda.

Stwierdził, że jest to "wielce prawdopodobne”. - Całe pokolenia nie miały takiego szczęścia jak my, a zwłaszcza młodzi, którzy urodzili się po 1989 roku - uznał.

Prezydent przypominał powstania, które miały miejsce na terenie Polski. - Ogromnie się cieszę, że dojrzewamy jako państwo i społeczeństwo, że coraz lepiej rozumiemy historię - podkreślił. I zaznaczył, że Polska jest najsilniejsza, gdy jej obywatele pracują dla niej razem. - Jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie. Od prawa do lewa - zauważył.

d1ub4ze

Prezydent zaznaczył, że o roli Polski w świecie mówił m.in. Jan Paweł II przy okazji dyskusji o członkostwie państwa w Unii Europejskiej. I podziękował Polakom, którzy licznie poszli do urn w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego i Sejmu oraz Senatu.

- Domagam się, aby tak pozostało, aby było nas coraz więcej - zaznaczył. Duda podziękował również wszystkim, którzy "prowadzili polskie sprawy” przez ostatnie 30 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ub4ze

Podziel się opinią

Share
d1ub4ze
d1ub4ze
Więcej tematów