Trwa ładowanie...

Narodowcy przemaszerują przez Warszawę. "Będzie moc!"

Narodowcy organizują w sobotę w Warszawie marsz z okazji 83. rocznicy utworzenia ONR. O ubiegłorocznej imprezie, zorganizowanej w Białymstoku, było głośno przez wiele tygodni - sprawą zajmowała się nawet prokuratura. Jak będzie w tym roku?

Share
Narodowcy przemaszerują przez Warszawę. "Będzie moc!"Źródło: PAP
d3n41mw

Historyczny Obóz Narodowo-Radykalny został utworzony 14 kwietnia 1934 r. Odwołujący się dzisiaj do tej tradycji narodowcy, każdego roku w kwietniu organizują uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. Za każdym razem w innym mieście. Rok temu był to Białystok, tym razem zjazd ONR-u odbędzie się w Warszawie.

19 kwietnia na facebookowym profilu "Marszu Niepodległości" pojawiła się zapowiedź imprezy i promujący ją plakat.

ONR nie podał jednak ani daty uroczystości, ani żadnych związanych z nią szczegółów. Dopiero wczoraj na profilu pojawiła się informacja, że do uroczystości pozostały jeszcze trzy dni - czyli marsz odbędzie się w najbliższą sobotę. Zachęcono też czytelników do odwiedzania strony Brygady Mazowieckiej ONR - gospodarza imprezy. Opublikowano również promujący imprezę film.

d3n41mw

Więcej informacji udało się zdobyć portalowi wyborcza.pl w Urzędzie m.st. Warszawy. Okazuje się, że zgodnie ze zgłoszeniem, w uroczystym przemarszu z Ronda Dmowskiego Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy ma wziąć tysiąc osób. Przemarsz ma zacząć się o godz. 17.

- Nie mamy strategii, żeby obwieszczać, gdzie, kiedy i jak. Będą maszerować tylko członkowie ONR. Program obchodów jest poufny - zaznacza w rozmowie portalem wyborcza.pl Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy organizacji. I zapowiada: - Będzie mocniej niż w Białymstoku rok temu.

d3n41mw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n41mw
Więcej tematów