Trwa ładowanie...
dyqhxvp
mafia

Narkotykowa flota podwodna?

Share
dyqhxvp

Kolumbijskie władze odkryły na przedmieściach Bogoty okręt podwodny, który miał służyć do przewozu narkotyków. Znalezisko to może wskazywać na ścisłe powiązania rosyjskiej mafii z handlarzami narkotyków z USA i Kolumbii.
Kolumbijska policja podała 8 września, że liczący 30 metrów, pomarańczowy okręt został zaprojektowany przez Rosjan i miał służyć do przemytu dużych ilości kokainy i heroiny z Kolumbii. Budowy okrętu nie dokończono.
8 września na temat okrętu dyskutowali w Bogocie szef kolumbijskiej policji generał Gilibert, szef DEA i rosyjski attache wojskowy. Po rozmowach Gilibert przedstawił dziennikarzom hipotezę, że gangi narkotykowe z USA, Rosji i Kolumbii zawarły trójstronne porozumienie o budowie okrętu. Ambasador Rosji w Kolumbii - Witalij Markow zaprzeczył, jakoby jego kraj był zamieszany w tę sprawę - na pokładzie znaleziono jednak dokumentację w języku rosyjskim i jej hiszpańskie tłumaczenie. Pracownik kolumbijskiego wywiadu powiedział agencji Reuters, że przy budowie okrętu pracowali trzej emerytowani rosyjscy inżynierowie.(alx)

dyqhxvp

Podziel się opinią

Share
dyqhxvp
dyqhxvp
Więcej tematów