Trwa ładowanie...
d1y8kik
ksiądz

Napad na księdza w Pomorskiem. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn ws. napadu na księdza, do którego doszło tydzień temu w Kąpinie (Pomorskie). Duchowny został pobity i okradziony z 20 tys. zł. Był też więziony przez kilka czas na plebanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napad na księdza w Pomorskiem. Zatrzymano dwóch mężczyzn
(KWP w Poznaniu)
d1y8kik

Zatrzymani to 19- i 21-latek z okolic Wejherowa. Według policji, która zatrzymała mężczyzn, mogą oni mieć związek z rozbojem. W czwartek zatrzymani mają zostać przesłuchani.

Do zdarzenia doszło w środę 8 lutego w miejscowości Kąpino, gdy duchowny wrócił z wieczornej mszy. Ksiądz wjechał autem do garażu i od razu został zaatakowany kilkoma uderzeniami w głowę, po czym stracił przytomność. Dwóch napastników skrępowało go taśmą na krześle, zaklejając mu także oczy i usta, wcześniej żądając wskazania miejsca, gdzie znajdują się pieniądze.

W ciągu kilku godzin napastnicy kilkukrotnie opuszczali plebanię autem duchownego i po jakimś czasie wracali. W końcu księdzu udało się oswobodzić i wezwać pomoc. Mężczyzna trafił do szpitala z połamanymi żebrami i wymagającymi interwencji chirurgicznej urazami głowy. Duchowny nadal przebywa w szpitalu.

W środę, oprócz dwóch mężczyzn, policjanci zatrzymali też 16-letnią dziewczynę. Trwa ustalanie, czy miała ona związek z napadem.

Sprawcom ataku grozi kara do 12 lat więzienia, a jeśli śledczy uznają, że doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia - nawet do 15 lat.

d1y8kik

Podziel się opinią

Share
d1y8kik
d1y8kik
Więcej tematów