Trwa ładowanie...
ycipk-3565lt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Największy pożar w historii Izraela, rząd prosi o pomoc

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zaapelował do społeczności międzynarodowej o pomoc w walce z gigantycznym pożarem lasu na górze Karmel w pobliżu Hajfy, na północy Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największy pożar w historii Izraela, rząd prosi o pomoc
(AP, Fot: Dan Balilty)
ycipk-3565lt

Z pożarem, określanym jako najgorszy w historii Izraela, walczy 25 oddziałów strażaków liczących ok. 1500 ludzi. Okazało się jednak, że nie dysponują oni wystarczającą ilością sprzętu. Brakuje zwłaszcza śmigłowców i samolotów gaśniczych.

Według źródeł izraelskich, pomoc oczekiwana jest m. in. z Grecji, Cypru, Hiszpanii, Turcji, Francji, Azerbejdżanu, Rosji, Chorwacji i Rumunia. Prezydent USA Barack Obama zaoferował pomoc amerykańską i złożył "szczere kondolencje" rodzinom ofiar.

Żywioł spowodował już śmierć co najmniej 40 osób. Ok. 12 tys. mieszkańców pobliskich rejonów, w tym mieszkańców Hajfy, zostało ewakuowanych. Według lokalnych mediów, ogień opanował teren o powierzchni prawie 3 tys. hektarów.

ycipk-3565lt

Władze podejrzewają, że pożar wybuchł na nielegalnym wysypisku śmieci i rozprzestrzenił się błyskawicznie w warunkach panującej dotkliwej suszy. Nie wyklucza się też umyślnego podpalenia.

W czwartek w pobliżu Hajfy wiał wiatr o prędkości ok. 30 km na godzinę, a temperatura sięgała 30 stopni. Od miesięcy w Izraelu panują wyjątkowo wysokie temperatury. Tegoroczny listopad był najsuchszy od 60 lat.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3565lt

ycipk-3565lt
ycipk-3565lt
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów