Trwa ładowanie...
adopcja

"Najsmutniejszy pies w Łodzi"

Serwis Łódź Nasze Miasto rozpoczyna projekt, którego celem jest pomoc bezdomnym psom w znalezieniu domu.

Share
"Najsmutniejszy pies w Łodzi"
Źródło: WP.PL
d444y43

Najsmutniejszy pies w Łodzi" adopcja psa w potrzebie

Podobno pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Dlaczego, więc schroniska dla zwierząt pękają w szwach, a dla wielu psiaków są one jedynym domem? Każdego dnia dziesiątki naszych braci mniejszych, błąkając się po ulicach, ginie pod kołami samochodów. Wiele z nich godzinami kona na poboczach, nikt ich nie zauważa. Niejeden mieszkaniec schroniska od lat nie był na spacerze i zapomniał już co znaczy przyjazny dotyk ludzkiej ręki. Dlaczego jesteśmy obojętni na zewsząd otaczające nas cierpienie?

W naszym województwie setki psów latami czeka na adopcję. W odpowiedzi na tragiczne położenie bezdomnych czworonogów serwis http://lodz.naszemiasto.pl/;www.lodz.naszemiasto.pl rozpoczyna akcję "Najsmutniejszy pies w Łodzi".

d444y43

Kto może wziąć udział w akcji

Akcja jest skierowana do osób chętnych przyjąć pod swój dach psiaka, który z jakichś przyczyn jeszcze nie odnalazł swojego miejsca na ziemi. Wszystkich tych, którym los zwierząt nie jest obojętny zapraszamy do pomocy we współtworzeniu tego projektu.

Od czego zaczynamy?

Nie ma znaczenia, czy reprezentujesz schronisko, fundację, jesteś tymczasowym opiekunem, czy po prostu zagorzałym psiarzem - każdy człowiek wrażliwy na cierpienie naszych braci mniejszych może wziąć udział w akcji.

d444y43

Do 29 stycznia 2012 czekamy na zgłoszenia czworonogów, które Waszym zdaniem najbardziej potrzebują pomocy. Spośród nich wybierzemy jednego, którego historię umieścimy na łamach serwisu http://lodz.naszemiasto.pl/;Łódź Nasze Miasto.

Historie psiaków wraz ze zdjęciami prosimy kierować na adres mailto:anna.lewandowska@dziennik.lodz.pl;anna.lewandowska@dziennik.lodz.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy jedno, które już 1 lutego 2012 trafi na naszą stronę.

Aktualne losy najsmutniejszego psiaka w Łodzi będzie można śledzić w każdą środę w serwisie http://lodz.naszemiasto.pl/;Łódź Nasze Miasto

Zamierzamy opisywać nie tylko wzloty i upadki naszego podopiecznego, ale także opinie fachowców na temat jego charakteru. Każdy czworonóg, który znajdzie dom, da szansę innej potrzebującej istocie.

d444y43

Mimo tego, że po udanej adopcji na stronę naszego serwisu trafi kolejny bezdomny psiak, nadal będziemy śledzić losy naszych podopiecznych, którym się poszczęściło i trafiły do nowych domów. Dzięki zdjęciom od opiekunów Internauci będą mogli obserwować, jak zacieśnia się więź między czworonogiem i jego długo wyczekaną rodziną.

Gorąco zachęcamy do udziału w naszej akcji. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pomożemy niejednemu bezdomnemu zwierzęciu. Pamiętajmy, że każdy uratowany psiak to o jedno cierpiące stworzenie mniej.

d444y43

Podziel się opinią

Share
d444y43
d444y43
Więcej tematów