Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Rośnie poparcie dla Ruchu Szymona Hołowni

PiS, wspólnie z koalicjantami, nadal jest największą siłą polityczną w kraju. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że w siłę rośnie Ruch 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie może liczyć już na 16 proc. głosów w wyborach.

Share
Najnowszy sondaż. Ruch Szymona Hołowni może liczyć na głosy 16 proc. wyborców
Najnowszy sondaż. Ruch Szymona Hołowni może liczyć na głosy 16 proc. wyborcówŹródło: PAP
d3m70kp

Gdyby nie było pandemii i wybory odbywały się w pierwszej połowie listopada, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 30 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 16 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu z analogicznym badaniem z października.

Tyle samo badanych - 16 proc. - oddałoby swój głos na "Polskę 2050" Szymona Hołowni. (wzrost o 6 pkt. proc.). Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja, na którą chce zagłosować 7 proc. respondentów, oraz Lewica, którą poparłoby 6 proc. badanych.

Zobacz też: Najnowszy sondaż dla WP. Bartosz Arłukowicz komentuje

Poza parlamentem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe. Zaledwie 2 proc. badanych oddałoby głos na tę partię.

d3m70kp

Badanie CBOS przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL, w dniach od 5 do 15 listopada na próbie liczącej 1052 osoby.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3m70kp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m70kp
d3m70kp
Więcej tematów