Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Pozycja PiS niezagrożona. Opozycja ma jeden ruch

Opozycja stanowi realne zagrożenie dla PiS tylko wtedy, gdy potrafi się skonsolidować. Jednak nawet w takim wypadku partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie ponad 30 proc. wyborców - wynika z najnowszego sondażu IBRiS.
Share
Najnowszy sondaż. PiS nadal może liczyć na poparcie powyżej 30 proc.
Najnowszy sondaż. PiS nadal może liczyć na poparcie powyżej 30 proc. Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
dtqxf34

Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" pokazuje, że 33,2 proc. badanych zagłosowałoby w najbliższych wyborach parlamentarnych na partię Jarosława Kaczyńskiego. W tym wariancie pracownia przyjęła, że opozycja idzie do wyborów oddzielnie.

KO mogłoby wtedy liczyć na 20,6 proc. głosów, natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni - na 12,6 proc. Lewica zdobyła 7,7 proc., Konfederacja - 6,4 proc., a Koalicja Polska–PSL 5,2 proc. Aż 14,3 proc. wyborców jest niezdecydowanych.

Najnowszy sondaż. Opozycja się konsoliduje. "Możliwy jest szeroki blok"

Wyniki wyglądają nieco inaczej, jeśli przyjmiemy, że opozycja wystartuje w szerszych blokach. W takim wypadku PiS otrzymuje 32,7 proc. głosów, a blok PO–Nowoczesna–Lewica - 30,5 proc. Blok Szymona Hołowni i PSL mógłby liczyć na 14,5 proc. Konfederację wskazało 7,5 proc. badanych.

dtqxf34

- Wszystkie warianty są możliwe. Możliwy jest szeroki blok, ale najbardziej prawdopodobne jest powstanie bloku centrum PO–PSL z Szymonem Hołownią i drugiego bloku Lewicy - skomentował w rozmowie z rp.pl rozmówca z zarządu PO.

Zamieszki w Waszyngtonie: Piotr Mueller: USA, jako dojrzała demokracja, poradzą sobie

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtqxf34

Podziel się opinią

Share
dtqxf34
dtqxf34
Więcej tematów