Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Polacy ocenili rząd PiS i samego Mateusza Morawieckiego

Najnowszy sondaż CBOS pokazał, co Polacy sądzą o rządzie Mateusza Morawieckiego. Wzrósł odsetek osób, które pozytywnie oceniły jego działania. Ankietowani są jednak mocno podzieleni. 40 proc. z nich deklaruje się jako przeciwnicy rządu. 44 proc. respondentów jest niezadowolonych, że na jego czele stoi Mateusz Morawiecki.

Share
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiŹródło: East News
d431wyh

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że w maju do zwolenników gabinetu Morawieckiego należy 34 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do sondażu z kwietnia. 40 proc. badanych natomiast deklaruje się jako przeciwnicy rządu PiS. W tym przypadku w porównaniu do poprzedniego sondażu nie ma zmian. 21 proc. określa swój stosunek do rządu jako obojętny (spadek o 2 pkt proc.).

Zapytano o konkretne działania rządu. W badaniu CBOS wskazano, że zmienił się na plus ogólny bilans działalności. W tym miesiącu pozytywnie oceniło działania gabinetu Morawieckiego od początku sprawowania władzy 41 proc. ankietowanych (to wzrost o 2 pkt procentowe), a przeciwnego zdania jest 46 proc. badanych. Odnotowano tu spadek o 3 pkt proc.

d431wyh

39 proc. respondentów uważa, że polityka rządu stwarza szansę poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce. To spory wzrost - bo aż o 4 punkty procentowe - w porównaniu z kwietniem.

Natomiast prawie połowa (48 proc.) ankietowanych jest zdania, że polityka rządu nie daje nadziei na poprawę sytuacji gospodarczej (spadek o 6 pkt proc.). 13 proc. badanych nie podejmuje się oceny (wzrost o 2 pkt proc.)

Ocena premiera Mateusza Morawieckiego

Z badania wynika, że w maju nieco lepiej wyglądają też oceny premiera. Poprawa jednak polega na spadku liczby jego przeciwników, a nie wzroście zwolenników.

Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki jest 39 proc. badanych - tyle samo, co w kwietniu. Natomiast 44 proc. badanych (spadek o 3 pkt proc.) jest niezadowolonych z tego, że Morawiecki pełni funkcję premiera.

d431wyh

CBOS podsumowuje, że w maju w porównaniu z ubiegłym miesiącem odnotowuje się niewielką poprawę ocen rządu. Zwraca uwagę, że obecne oceny urzędującego gabinetu są najlepsze od października ubiegłego roku. Zmiana polega przede wszystkim na tym, że ubyło opinii krytycznych.

Badanie zrealizowano w dniach od 6 do 16 maja 2021 roku na próbie liczącej 1163 osób.

Posłowie KO w PiS? Wiceminister mówi o kilku osobach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d431wyh

Podziel się opinią

Share
d431wyh
d431wyh
Więcej tematów