Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż na temat koronawirusa bardzo niekorzystny dla Polski

Agencja YouGov opublikowała wyniki badania opinii publicznej, z których wynika, że Polacy - w kwestiach związanych z koronawirusem - są jednym z najbardziej nieufnych narodów świata.

Share
Najnowszy sondaż na temat koronawirusa bardzo niekorzystny dla PolskiŹródło: Getty Images
daehadk

Celem badania międzynarodowej agencji badawczej YouGov było sprawdzenie panujących obecnie nastrojów, związanych z pandemią koronawirusa. Badanie przeprowadzono 5-13 maja za pośrednictwem ankiet internetowych w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Jak się okazuje, Polacy nie ufają ani lekarzom, ani rządowi, ani mediom.

Najnowszy sondaż. Polacy nieufni wobec informacji o koronawirusie

W stosunku do informacji na temat koronawirusa Polacy są wyjątkowo nieufni i pesymistyczni. Nie wierzymy praktycznie nikomu, podczas gdy mieszkańcy innych krajów świata, które wzięły udział w badaniu, największe zaufanie mają do lekarzy, później do rodziny i bliskich, a następnie do mediów i rządu.

Najnowszy sondaż. Koronawirus nie nastraja Polaków optymistycznie

Odpowiedzi Polaków na pytania dotyczące sytuacji w kraju w obliczu pandemii koronawirusa nie były optymistyczne. Nie wierzymy, że sytuacja zmierza w dobrym kierunku. Zupełnie inaczej niż w krajach azjatyckich - mieszkańcy Chin, Wietnamu czy Tajwanu są bardzie optymistyczni w tej materii. Z kolei w Europie poprawę dostrzega większość Włochów, Hiszpanów i Duńczyków.

daehadk

Najnowszy sondaż na temat koronawirusa pokazał, że z krajów europejskich Polacy – w odniesieniu do pandemii – widzą przyszłość w najbardziej czarnych barwach. Tylko 40 proc. Polaków uważa, że najgorsze już za nami.

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-6030162542604929c">Jarosław Gowin</a> przyznaje: mało kto chce wejść w skład komisji ds. pedofilii

daehadk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daehadk
daehadk
Więcej tematów