Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż dla WP. Polacy wyłonili lidera opozycji

W obozie rządzącym gorąco z powodu różnicy zdań koalicjantów Zjednoczonej Prawicy. Kto w tym czasie wyrasta na lidera opozycji? Przedstawiamy wyniki najnowszego sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski.

Share
Sondaż. Kto zdaniem Polaków jest liderem opozycji?
Sondaż. Kto zdaniem Polaków jest liderem opozycji?Źródło: Agencja Gazeta
d1fb0ba

Niekwestionowanym przywódcą prawicy jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czy opozycja ma swojego wyraźnego lidera? Odpowiedź w najnowszym sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Wyborcy - przy możliwości jednokrotnego wyboru - za najlepszego z liderów opozycji uznali Rafała Trzaskowskiego. Prezydenta Warszawy wskazało 24,6 proc. badanych. Tuż za nim znalazł się Szymon Hołownia, który zdobył 21,9 proc. poparcia. Na podium "zmieścił się" jeszcze Krzysztof Bosak z wynikiem 15,7 proc.

d1fb0ba

Kolejne miejsca zajęli: Robert Biedroń (3,5 proc.), Adrian Zandberg (3 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,8 proc.).

Borys Budka uzyskał jedynie 2,4 proc., choć to on jest szefem największej partii opozycyjnej. Gorzej od niego wypadł jedynie Włodzimierz Czarzasty (0,9 proc.). Odsetek osób niezdecydowanych wyniósł 25,2 proc.

WP
Źródło: WP

Zamieszanie podatkowe. "Do 450 zł dostaniemy paragon z numerem NIP"

Sondaż. Rafał Trzaskowski na drugim miejscu

Przy opcji wielokrotnego wyboru, z Rafałem Trzaskowskim wygrywa jednak Szymon Hołownia, który zdobył aż 52,1 proc. głosów. Prezydent Warszawy znalazł się na drugim miejscu (51,7 proc.). A za nim, jako najlepsi liderzy opozycji, wskazani zostali kolejno: Krzysztof Bosak (26,8 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (17,1 proc.), Adrian Zandberg (11,6 proc.), Robert Biedroń (11,4 proc.), Włodzimierz Czarzasty (6,7 proc.). Tym razem Borys Budka zajął ostatnią pozycję (5,1 proc.).

sondaż

Sondaż został zrealizowany w dniu 18 września 2020 r. przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Wirtualnej Polski, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., próg ufności - 0,95.

d1fb0ba

Polaków pytaliśmy też o obóz rządzący. Z sondażu IBRiS dla WP, który opublikowaliśmy w niedzielę, wynika, że formacje Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry nie mają szans dostać się do Sejmu bez koalicji z PiS. Wyniki badania mogą dać koalicjantom do myślenia, którzy w ostatnim czasie mocno poróżnili się z PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fb0ba

Podziel się opinią

Share
d1fb0ba
d1fb0ba
Więcej tematów