Trwa ładowanie...

Najlepszy minister w rządzie PiS? Morawiecki nie ma wątpliwości

Myślę, że rekonstrukcja rządu nie obejmie mojego syna - uważa Kornel Morawiecki, komentując zapowiedź Beaty Szydło zmian, które zajdą w jej gabinecie. - Jest tam najlepszym ministrem - stwierdził marszałek senior.

Share
Najlepszy minister w rządzie PiS? Morawiecki nie ma wątpliwości
Źródło: Forum, Fot: Michał Dyjuk
d4bqhjo

Morawiecki nie chciał odpowiedzieć, czy jego syn powinien zastąpić premier Szydło na stanowisku. - To nie są moje kompetencje kompletnie - powiedział na antenie RMF FM.

- Myślę, że na razie powinien zrobić to, co ma do zrobienia, czyli ma zadbać o tę naszą polską gospodarkę i rozwój. To jest jego główna rola i w miarę dobrze o to dba - dodał wieloletni działacz Solidarności Walczącej.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki najbogatszym ministrem

"Żegnałbym bez żalu"

W rozmowie z Robertem Mazurkiem stwierdził też, że "bez żalu żegnałby ministra spraw zagranicznych". - Uważam, że cała polityka zagraniczna Polski jest złą polityką. Nie wiem, kto do końca ją prowadzi - ocenił Kornel Morawiecki.

- Jest coś nienormalnego, że elity, rząd, media również nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom. Marginalizujemy się w sytuacji dynamizmu na świecie - powiedział marszałek senior.

Skrytykował też ministra infrastruktury i wytknął mu zastój w gospodarowaniu dofinansowaniami z Unii Europejskiej. - Nie widać wykorzystania środków unijnych. Kolei nie widać, Mieszkania Plus i tak dalej - mówił w RMF FM.

d4bqhjo

Podziel się opinią

Share
d4bqhjo
d4bqhjo
Więcej tematów