Trwa ładowanie...
d3x2lwy

Najdłuższy i najgłębszy kanion otwarty dla turystów

Władze Tybetańskiego Regionu Autonomicznego otwierają dla zagranicznych turystów kanion Jarlung-cangpo, jak w swoim górnym biegu w Tybecie nazywa się Brahmaputra. To najdłuższy i najgłębszy rzeczny kanion na świecie.

Share
d3x2lwy

Od tego roku turyści zagraniczni będą mogli podziwiać słynne przełomy Jarlung-cangpo, okrążającej Namcze Barwa - wznoszący się na 7755 m n.p.m. szczyt w ostatnim potężnym masywie na wschodnim krańcu Himalajów Wysokich - podała chińska agencja Xinhua.

Rząd tybetański zacznie wydawać miejscowym firmom turystycznym pozwolenia na rozwijanie infrastruktury rekreacyjnej i organizowanie wyjazdów w rejon kanionu. Przyjedzie tam, jak oceniają władze, po 300 tys. ludzi rocznie w ciągu trzech lat.

Brahmaputra bierze początek z lodowców w transhimalajskim paśmie Kajlas, którego częścią jest święta dla Tybetańczyków góra o tej samej nazwie. Jako Jarlung-cangpo rzeka przez 1700 kilometrów płynie na wysokości przeciętnie 4 tys. metrów, żłobiąc w dachu świata na długości 500 km kanion, który miejscami osiąga głębokość 3 tys. metrów.

d3x2lwy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x2lwy
d3x2lwy
Więcej tematów