Trwa ładowanie...
d4kg0fa
d4kg0fa

Najdłuższy i najgłębszy kanion otwarty dla turystów

Władze Tybetańskiego Regionu Autonomicznego otwierają dla zagranicznych turystów kanion Jarlung-cangpo, jak w swoim górnym biegu w Tybecie nazywa się Brahmaputra. To najdłuższy i najgłębszy rzeczny kanion na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4kg0fa

Od tego roku turyści zagraniczni będą mogli podziwiać słynne przełomy Jarlung-cangpo, okrążającej Namcze Barwa - wznoszący się na 7755 m n.p.m. szczyt w ostatnim potężnym masywie na wschodnim krańcu Himalajów Wysokich - podała chińska agencja Xinhua.

Rząd tybetański zacznie wydawać miejscowym firmom turystycznym pozwolenia na rozwijanie infrastruktury rekreacyjnej i organizowanie wyjazdów w rejon kanionu. Przyjedzie tam, jak oceniają władze, po 300 tys. ludzi rocznie w ciągu trzech lat.

Brahmaputra bierze początek z lodowców w transhimalajskim paśmie Kajlas, którego częścią jest święta dla Tybetańczyków góra o tej samej nazwie. Jako Jarlung-cangpo rzeka przez 1700 kilometrów płynie na wysokości przeciętnie 4 tys. metrów, żłobiąc w dachu świata na długości 500 km kanion, który miejscami osiąga głębokość 3 tys. metrów.

d4kg0fa

Podziel się opinią

Share
d4kg0fa
d4kg0fa
Więcej tematów