Trwa ładowanie...

Nagranie z monitoringu: tak wyglądał wybuch gazu w warszawskiej kamienicy

Prawdopodobnie to źle zabezpieczona butla z gazem była przyczyną wybuchu w kamienicy przy ulicy Noakowskiego w Warszawie. Przed 13.00 doszło tam do silnego wybuchu, w wyniku którego zniszczonych zostało kilka mieszkań.

Share
Nagranie z monitoringu: tak wyglądał wybuch gazu w warszawskiej kamienicy
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3p1oh9

Rannych jest 5 osób. Jedną z nich jest pasażer autobusu przejeżdżającego obok budynku w momencie wybuchu. Poszkodowani trafili do szpitali. Do szpitala przewieziono też dodatkowych 5 osób, które skarżyły się na złe samopoczucie. To głównie osoby starsze, które przebywały w czasie wybuchu w budynku.

Z kamienicy ewakuowano ponad 30 osób. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że mieszkańcy zniszczonych lokali mogą liczyć na pomoc miasta. Dzisiejszą i następną noc mogą oni spędzić w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Polnej. 13 ewakuowanych osób zapowiedziało, że z tej pomocy skorzysta. W programie „To jest temat” Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy, powiedział, że mieszkańcy sześciu lokali, które podczas wybuchu uległy największemu zniszczeniu i do których nie ma na razie możliwości powrotu, otrzymają mieszkania zastępcze.

d3p1oh9

Podziel się opinią

Share
d3p1oh9
d3p1oh9
Więcej tematów