Trwa ładowanie...

Nadchodzą groźne upały! Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni będą bardzo ciepłe. Będzie dużo słońca i bezchmurnego nieba. W weekend temperatura wyniesie nawet 34 st. C. Synoptycy przypominają, że przy tak wysokich temperaturach trzeba bardzo uważać. Ostrzegają szczególnie osoby starsze i dzieci.

Share
Nadchodzą groźne upały! Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Jakubowski
d21648z

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa północna oraz krańce wschodnie i południowo-zachodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego.

Polska znajduje się pod wpływem tego klina, jedynie początkowo na krańcach południowo-wschodnich będzie zaznaczał się odsuwającego się na wschód, rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W czwartek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju okresami duże i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Maksymalna temperatura wyniesie od 20 st.C na północnym wschodzie do 24 st.C na południowym zachodzie, na wybrzeżu chłodniej, od 18 st.C do 21 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

d21648z

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy okresami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie od 9 st.C, 10 st.C na wschodzie, do 12 st.C, 15 st.C na zachodzie i wybrzeżu, w kotlinach karpackich chłodniej, od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowo-zachodni, skręcający na południowy.

W czwartek w centralnej Polsce wystąpi zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Minimalna temperatura wyniesie 11 st.C. Wiatr będzie słaby, zmienny. W piątek wystąpi zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, południowy.

W czwartek w południe ciśnienie w centralnej Polsce wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

W piątek spodziewane jest zachmurzenie małe. Maksymalna temperatura wyniesie od 24 st.C, 25 st.C na wschodzie do 28 st.C, 29 st.C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w Sudetach okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

d21648z

Również weekend będzie bardzo ciepły. W woj. mazowieckim temperatura wyniesie do 29 st. C. Przy czym w niedzielę może przekroczyć nawet 30 st. C. W woj. pomorskim słupki wskażą 29 st. C. Gdzieniegdzie spodziewany jest deszcz. Bardzo ciepło będzie w zachodniej części kraju, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie 30 st. C. Uwaga! W woj. podkarpackim temperatura przekroczy nawet 34 st. C.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d21648z

Podziel się opinią

Share
d21648z
d21648z
Więcej tematów