Trwa ładowanie...
16-03-2015 13:00

Nadal nie ma decyzji o izolacji seryjnego gwałciciela i mordercy. "Henryk Z. jest na wolności"

Gdański sąd nie zdecydował o trwałej izolacji seryjnego zabójcy i gwałciciela Henryka Z. Mężczyzna wyszedł z więzienia dwa miesiące temu, chociaż zdaniem dyrektora zakładu karnego w Sztumie, może dalej zabijać i gwałcić.

Nadal nie ma decyzji o izolacji seryjnego gwałciciela i mordercy. "Henryk Z. jest na wolności"Źródło: Radio Gdańsk
dhhxs5p
dhhxs5p

Na dzisiejszej rozprawie sąd przesłuchał czworo biegłych. Musi jeszcze zapoznać się z opinią z badania Henryka Z. w ośrodku w Gostyninie. Kolejny termin posiedzenia w sprawie izolacji mężczyzny wyznaczył na piątek, 20 marca. Obrońca Henryka Z., adwokat Marcin Szyling potwierdził wcześniejsze, nieoficjalne informacje, że Henryk Z. jest na wolności.

- Mężczyzna jest wolnym człowiekiem. Przypomnę, że to postępowanie w tym momencie ma charakter postępowania cywilnego. Tak zdecydował ustawodawca i tylko w takim trybie ono się toczy. A więc w rozumieniu prawa Henryk Z., na chwilę obecną jest osobą wolną - powiedział adwokat.

Jeśli sąd zdecyduje o trwałej izolacji Henryka Z., mężczyzna do Gostyninia trafi najwcześniej 10 kwietnia. Od wydania decyzji będzie miał 21 dni na złożenie zażalenia. Henryk Z., w zakładzie karnym w Sztumie odbywał karę 25 lat więzienia za zabójstwo 5-miesięcznej dziewczynki. Gdy pierwszy raz zgwałcił dziecko, był w ósmej klasie szkoły podstawowej.

dhhxs5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhhxs5p
Więcej tematów