Trwa ładowanie...
d4cwll8

Na wieży Katedry Poznańskiej powstanie taras widokowy

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Poznań doczeka się tarasu widokowego. Panoramę miasta będzie można podziwiać z wieży Katedry Poznańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na wieży Katedry Poznańskiej powstanie taras widokowy
(Urząd Miasta Poznania)
d4cwll8

Odkąd w 2004 r. zlikwidowano taras widokowy na 18. piętrze wieżowca Collegium Altum, Poznań nie ma żadnego punktu, z którego można by podziwiać panoramę miasta. Co kilka lat pojawiają się koncepcje stworzenia tarasu widokowego w różnych miejscach, ale wszystkie pomysły prędzej czy później upadały.

Wygląda na to, że tym razem będzie inaczej. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki uzgodnili szczegóły dotyczące stworzenia tarasu widokowego na wieży Katedry Poznańskiej.

- Stworzenie przestrzeni widokowej w wieży katedralnej będzie nowym, dodatkowym magnesem przyciągającym do Ostrowa Tumskiego. Miejsca symbolicznego dla historii całej Polski - mówi prezydent Grobelny.

d4cwll8

Arcybiskup przyjął koncepcję przystosowania wieży z propozycją kosztorysu przygotowanego przez Urząd Miasta Poznania. Koszt prac przygotowawczych oszacowano na ok. 1,5 mln zł. Teraz miasto i archidiecezja wspólnie będą starały się o finansowanie inwestycji ze funduszy zewnętrznych, w tym unijnych.

- Mamy przygotowaną koncepcję, kosztorys i potrzebne uzgodnienia. Przybliża się więc dzień, w którym poznaniacy i turyści będą mogli zobaczyć przepiękną panoramę Poznania, z tak ważnej wieży w mieście - dodaje Grobelny.

d4cwll8

Podziel się opinią

Share
d4cwll8
d4cwll8
Więcej tematów