Trwa ładowanie...
d2wpx3p

Na terenie Puszczy Białowieskiej powstaną apartamentowce

Na obszarze Natura 2000 w Puszczy Białowieskiej powstanie osiedle apartamentowców. Ludzie widzą w tym zagrożenie dla ekosystemu i zastanawiają się, ile drzew zostało wyciętych, by powstały budynki. - To, co robimy, nie ma nic wspólnego z wycinką. Ludzie robią nam krzywdę tymi fejkowymi doniesieniami - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską pracownica spółki inwestora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strona "Enklawy Białowieskiej" na Facebooku
Strona "Enklawy Białowieskiej" na Facebooku (Facebook.com, Fot: Karolina Rogaska)
d2wpx3p

Teren Nieznanego Boru, gdzie powstanie osiedle "Enklawa Białowieska", został zabudowany w 1935 roku. W latach 50. starą zabudowę zlikwidowano i postawiono budynki oficerskie. Jak czytamy w raporcie "O odziaływaniu na środowisko" dotyczącym wpływu obecnej inwestycji na okolicę, stare osiedle było użytkowane aż do 2005 roku przez kadrę Wojska Polskiego.

Obejrzyj: Co mieszkańcy sądzą o wycince Puszczy Białowieskiej?

Firma Sova Profil Investment Sp. z o.o. wykupiła teren w 2007 roku. Budowa nowego osiedla ma ruszyć w trzecim kwartale 2017 roku. Ze strony dowiadujemy się, że apartamenty będą po cześci sprzedawane, ale w znacznej mierze przeznaczone na wynajem dla tych, którzy chcą w wakacje odpocząć "w sercu Puszczy Białowieskiej". Osiedle stanie na terenie Natura 2000, gdzie można budować, jeśli spełni się wyśrubowane wymagania dotyczące ochrony przyrody.

d2wpx3p

Po tym, jak informacja o inwestycji ujrzała światło dzienne, internauci zaczęli się zastanawiać, czy to nie kolejny etap niszczenia białowieskich drzew. Albo czy na terenie, na którym stanie luskusowe osiedle, nie był prowadzony wyrąb. Gdy takie głosy zaczęły dochodzić do inwestora, ten wydał na Facebooku komunikat, w którym informuje, że działania ich spółki nie mają związku z wycinką drzew, a apartementowce spełnią wszystkie wymogi ekologiczne i nie doprowadzą do niekorzystnych zmian w środowisku.

W związku z kontrowersyjami, jakie budzi ostatnio temat Puszczy Białowieskiej i zainicjowana przez ministra Jana Szyszko wycinka drzew, to tłumaczenie nie przekonuje wszystkich. Do firmy dzwonią i piszą ludzie, którzy chcą zaprzestania działań na terenie Nieznanego Boru. - W internecie ludzie wypisują rzeczy nieprawdziwe. Robią nam krzywdę tymi fejkowymi doniesieniami - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską pracownica spółki inwestora. I podkreśla, że "każde drzewo, każda roślina została zabezpieczona". - Poza tym głównie rewitalizujemy to, co znajdowało się tam już wcześniej - dodaje.

Czytaj również: Cały czas padają drzewa w Puszczy Białowieskiej. Wszyscy mają złamane serca, ale nie mogą nic z tym zrobić

d2wpx3p

Podziel się opinią

Share
d2wpx3p
d2wpx3p
Więcej tematów