Trwa ładowanie...
d1gzdzz

Na os. Zwycięstwa w Poznaniu powstaje Winogradzki Park Sportu i Rekreacji

Są tu już boiska i plac zabaw, do końca wakacji powstanie bieżnia, a to nie koniec inwestycji, która ma służyć bezpłatnie wszystkim mieszkańcom północnej części Poznania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na os. Zwycięstwa w Poznaniu powstaje Winogradzki Park Sportu i Rekreacji
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d1gzdzz

Początkowo na os. Zwycięstwa przy Zespole Szkół nr 7 w Poznaniu miało powstać tylko wielofunkcyjne boisko do tenisa i siatkówki, ale zachęcona wygraniem konkursu grantowego Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ postanowiła co roku starać się o kolejne środki na rozbudowę obiektu. Tym sposobem w 2013 r. powstało obok drugie boisko, na którym można grać w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną, a także plac zabaw.

Obecnie trwa realizacja już trzeciego etapu rozbudowy Winogradzkiego Parku Sportu i Rekreacji, czyli budowa trzytorowej bieżni.

- Prace rozpoczęły się 1 lipca i mają się zakończyć do 31 sierpnia tak, aby dzieci, które 1 wrześnie rozpoczną nowy rok szkolny, już mogły korzystać z nowej bieżni – mówi w rozmowie z WP.PL Marcin Zaremba, przewodniczący Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ.

d1gzdzz

To jednak nie koniec planowanych inwestycji. Rada chce jeszcze wzbogacić obiekt m.in. o miniboisko, siłownię zewnętrzną, duży plac zabaw podzielony na części przeznaczone dla przedszkolaków, starszych dzieci, a także dla dzieci niepełnosprawnych. W planach jest jeszcze także amfiteatr.

- Byłoby to miejsce, gdzie mogłyby się odbywać różnego rodzaju imprezy czy festyny – wyjaśnia Zaremba.

Przy okazji mają powstać nowe chodniki, ławki, oświetlenie i monitoring. Koszt wszystkich tych prac oszacowano na ponad 870 tys. zł (cała inwestycja opiewa na ok. 2 mln zł). Rada osiedla liczy, że uda się je zdobyć w kolejnym konkursie grantowym lub poprzez Poznański Budżet Obywatelski.

- Zgłaszaliśmy nasz projekt już do dwóch poprzednich edycji budżetu obywatelskiego i za każdym razem brakowało nam bardzo niewiele, aby znaleźć się w finałowym głosowaniu. Liczymy, że teraz się uda - przyznaje przewodniczący rady osiedla.

Winogradzki Park Sportu i Rekreacji ma służyć nie tylko uczniom pobliskiej szkoły podstawowej i gimnazjum, ale także być ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców bezpłatnie. Planowane jest także zatrudnienie animatora, który popołudniami organizowałby tutaj zajęcia zarówno dla młodzieży jak i dorosłych.

d1gzdzz

Podziel się opinią

Share

d1gzdzz

d1gzdzz
Więcej tematów