Trwa ładowanie...
d4ghc7l
d4ghc7l

Na Euro 2012 ze stadionów znikną wielkie transparenty

Barwne oprawy meczów zagrażają bezpieczeństwu i należy ich zakazać. Do takiego wniosku doszła Komenda Główna Policji, interpretując przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ghc7l

Ustawa zabrania używania "elementu odzieży lub przedmiotu w celu uniemożliwienia lub istotnego utrudnienia rozpoznania osoby". Według Komendy Głównej Policji taka redakcja przepisów zmusza kluby piłkarskie do zmiany regulaminów.

Opinia prawna Komendy Głównej została rozesłana do jednostek terenowych policji. Wskazano w niej, że tak zwane sektorówki, czyli duże transparenty wciągane z dolnego sektora na górną część trybuny, utrudniają identyfikację kibiców i mogą być używane do zasłaniania twarzy podczas popełniania przestępstwa - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Eksperci uważają, że stanowisko zaprezentowane przez KGP to ewidentna nadinterpretacja przepisu. Doktor Marcin Warchoł z Instytutu Prawa Karnego UW tłumaczy, że policja rozszerza zakres kryminalizacji tego i tak bardzo obszernego przepisu, który w literalnym brzmieniu budzi znaczne wątpliwości Sadu Najwyższego.

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów