Trwa ładowanie...
dxjua5y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na Białorusi zatrzymano wpływowego biznesmena Jurego Czyża

• Jeden z najbardziej wpływowych biznesmenów Białorusi został zatrzymany przez organy ochrony prawa
• Informację podał portal białoruski tut.by, powołując się na dobrze poinformowane źródła
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Białorusi zatrzymano wpływowego biznesmena Jurego Czyża
(Fotolia)
dxjua5y

Według tych źródeł Czyż został zatrzymany przez Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB).

- Nic się nie stało bez zgody szefa państwa. Ale Czyż już od kilku miesięcy był w opałach - powiedziało wspomniane źródło. Jak dodało, biznesmen jest podejrzewany o organizowanie systemów wymuszeń i wyprowadzanie kapitału z kraju.

Białoruskie organy ochrony prawa nie skomentowały tych doniesień.

Czyż był jednym z biznesmenów objętych w 2012 r. sankcjami ekonomicznymi Unii Europejskiej wobec pogarszającej się sytuacji praw człowieka na Białorusi.

dxjua5y

Podziel się opinią

Share

dxjua5y

dxjua5y
Więcej tematów