Trwa ładowanie...
d1w3thy
x-news/TVN 24

Muzeum Wojska Polskiego ma zdjęcie ukrytego pociągu. Można rozpoznać typ dział

Rok temu do Muzeum Wojska Polskiego zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy przekazali zdjęcie z georadaru i informację, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg - podaje TVN24. Jakość fotografii ma być tak rewelacyjna, że można nie tylko zmierzyć wielkość składu, ale nawet rozpoznać typy poszczególnych dział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Wojska Polskiego ma zdjęcie ukrytego pociągu. Można rozpoznać typ dział
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d1w3thy

Kustosz Muzeum Wojska Polskiego Michał Mackiewicz mówi w rozmowie z TVN24, że ponad rok temu zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy pokazali zdjęcie z georadaru. Twierdzili, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg z czasów II wojny światowej. Mackiewicz dodaje, że mężczyźni, którzy zgłosili się z tym zdjęciem to nie Piotr Koper i Andreas Richter, choć - jak dodał kustosz - reprezentował ich ten sam prawnik.

Mężczyźni nie chcieli wskazać miejsca, gdzie zlokalizowane było ich znalezisko. Można się jedynie domyślać, że chodzi o to samo miejsce, w którym ukryty ma być "złoty pociąg". Negocjowano wówczas zawarcie umowy, zgodnie z którą muzeum miało zaangażować się w prace poszukiwawcze. Została przygotowana, ale poszukiwacze na nią już nie odpowiedzieli.

W połowie sierpnia do władz Wałbrzycha zgłosili się prawnicy reprezentujący dwóch mężczyzn - Polaka i Niemca, którzy na terenie Wałbrzycha mieli odkryć legendarny niemiecki pociąg. Na miejsce wysłane zostało też wojsko, które przeprowadziło rekonesans. Ujawnili się nawet mężczyźni, którzy są rzekomymi odkrywcami "złotego pociągu" - to właśnie Piotr Koper i Andreas Richter.

d1w3thy

Podziel się opinią

Share
d1w3thy
d1w3thy
Więcej tematów