Trwa ładowanie...
d24xmkn

Muniek Staszczyk o papieżu: to właściwy człowiek na dzisiejsze czasy

- Dla dzisiejszego świata, zagubionego strasznie, wszyscy jesteśmy pogubieni. Ludzie młodzi szczególnie, bo nie mają żadnej podłogi – powiedział Muniek Staszczyk w programie #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce. Zdjęcia dzięki uprzejmości TVP.

d24xmkn
d24xmkn

Muzyk w wywiadzie dla Wirtualnej Polski wypowiedział się o swojej wierze, sytuacji w kościele, a także nt. papieża Franciszka. - On jest dla mnie świetnym papieżem na te czasy, bo jest skromny. Kościół ma tyle za uszami w tej swojej pysze. Dużo diabła jest w kościele generalnie. Franciszek zaś jest otwarty. Otwarcie mówi o homoseksualistach, o lesbijkach. Jest skromny - opowiada Staszczyk.

Muzyk przyrównuje obecnego papieża do Jana Pawła II. - Pokazuje dobry wzór. Te wszystkie gesty, wiadomo trochę symboliczne, jakaś tam jazda małym samochodzikiem czy podróż tramwajem. To jest takie fajne, ludzkie - dodaje Staszczyk.

Ostatnie zamachy we Francji czy w Niemczech, ale także zamach w wykonaniu Andersa Breivika służą artyście za przykłady zagubienia świata. Zdaniem Staszczyka chrześcijaństwo daje odpowiedzi na wiele pytań i pozwala "trzymać się w pionie".

- I tak jak papież Jan Paweł II przyszedł do swojego niedoszłego zabójcy, Ali Agcy do więzienia. Normalny biblijny gest. No jaka ma być głowa Kościoła? Właśnie taka. Wydaje mi się, że ludzie potrzebują ciepła - kończy Staszczyk.

d24xmkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24xmkn
Więcej tematów