Trwa ładowanie...
d2noi2r

MSZ: sprawdzamy, czy wśród ofiar w Berlinie nie ma Polaków

Polskie służby dyplomatyczne są w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi i monitorują sytuację; sprawdzamy, czy wśród ofiar nie ma obywateli Polski - powiedziała rzeczniczka MSZ Joanna Wajda po prawdopodobnym zamachu w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja i ratownicy na miejscu zdarzenia
Policja i ratownicy na miejscu zdarzenia (PAP/EPA, Fot: MAURIZIO GAMBARINI)
d2noi2r

- Polskie służby dyplomatyczne są w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi i monitorują sytuację. Sprawdzamy, czy wśród ofiar nie ma obywateli Polski - powiedziała rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.

We wpisie na twitterze rzeczniczka MSZ zaznaczyła, że niemiecka policja weryfikuje tożsamość sprawców.

Dziewięć osób zginęło, gdy ciężarówka wjechała na teren kiermaszu świątecznego w centrum Berlina niedaleko stacji kolejowej ZOO - podała niemiecka policja. Ok. 50 osób odniosło obrażenia. Domniemany kierowca ciężarówki został zatrzymany i jest przesłuchiwany. Pasażer ciężarówki zginał podczas uderzenia.

Rzecznik policji nie powiedział, jakiej narodowości jest zatrzymany kierowca. 40-tonowa ciężarówka ma polskie numery rejestracyjne.

d2noi2r

Jak poinformował rzecznik KGP Mariusz Ciarka, polska policja nie komentuje na razie sprawy, aby nie utrudniać działań stronie niemieckiej.

Berlińska policja podała numer telefonu, pod którym udzielane są informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia: +49 30-54023111. Z numeru korzystać mogą osoby, które obawiają się o los swoich bliskich.

d2noi2r

Podziel się opinią

Share

d2noi2r

d2noi2r
Więcej tematów