Trwa ładowanie...

MSZ: Rosja na pewno zareaguje na nowe sankcje UE

Rosyjskie MSZ zapowiedziało, że Rosja zareaguje, jeśli nowe sankcje Unii Europejskiej wobec niej wejdą w życie. Zarzuca UE wspieranie w Kijowie "partii wojny".
Share
MSZ: Rosja na pewno zareaguje na nowe sankcje UE
Źródło: PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov
da7e8zl

"Jeśli nowa lista sankcji UE wejdzie w życie, bez wątpienia będzie reakcja z naszej strony" - głosi komunikat wydany przez MSZ FR.

Moskwa skrytykowała fakt, że UE podejmuje decyzję o nowych sankcjach po ogłoszeniu w Mińsku zawieszenia broni między Kijowem a prorosyjskimi rebeliantami.

"Unia Europejska wysyła sygnały bezpośredniego wsparcia dla "partii wojny" w Kijowie, niezadowolonej z rezultatów spotkania w Mińsku" - czytamy w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

da7e8zl

Ambasadorowie państw UE uzgodnili w piątek wieczorem nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji i mają być one zatwierdzone przez państwa członkowskie w poniedziałek w procedurze pisemnej. Sankcje wzmacniają te, które już zostały wprowadzone i zwiększają presję na Rosję, by zmieniła swoje działania na Ukrainie.

Wprowadzenie sankcji mogłyby zostać zawieszone, jeśli utrzyma się wstrzymanie ognia na wschodzie Ukrainy, uzgodnione w piątek między Kijowem a prorosyjskimi rebeliantami i jeśli Moskwa wycofa z Ukrainy swe wojska.

Nowe sankcje obejmują rozszerzoną listę osób z zakazem wjazdu do UE, zamrożenie aktywów, restrykcje kredytowe wobec rosyjskich firm i zakaz eksportu do Rosji towarów o podwójnym zastosowaniu.

da7e8zl

Podziel się opinią

Share
da7e8zl
da7e8zl
Więcej tematów