Trwa ładowanie...

MSZ przyznało dotację uczelni ojca Rydzyka. Pieniądze trafią też do stowarzyszeń sympatyzujących z PiS

• Dotacje mają być przeznaczone na promowanie polskiej dyplomacji - podała "Rz"
• Szkoła ojca Rydzyka otrzyma ponad 800 tys. złotych
• Pieniądze trafią także do stowarzyszenia Solidarni 2010 i Ruchu Kontroli Wyborów

Share
MSZ przyznało dotację uczelni ojca Rydzyka. Pieniądze trafią też do stowarzyszeń sympatyzujących z PiSŹródło: Newspix, fot: DAMIAN BURZYKOWSKI
d4evi45

MSZ rozstrzygnęło dwa konkursy dotyczące promocji polskiej polityki zagranicznej - podała "Rzeczpospolita". Dotacje mają otrzymać m.in.: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz sympatyzujące z PiS stowarzyszenia: Solidarni 2010 i Ruch Kontroli Wyborów. Szkoła ojca Rydzyka otrzyma ponad 800 tys. zł, RKW - ponad 1,5 mln, a Solidarni - 175 tys. zł.

Uczelnia o. Rydzyka dostała dotację mimo, że wcześniej nie zajmowała się kwestiami polityki międzynarodowej. Otrzyma pieniądze m.in.: za na projekt "Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej".

Jak podaje "Rz", Ruch Kontroli Wyborów to organizacja powstała po wyborach samorządowych w 2014 r., które zdaniem części sympatyków PiS zostały przez rząd PO-PSL sfałszowane. Na jego czele stoi Jerzy Targalski, publicysta od lat wierny PiS.

d4evi45

Z kolei Solidarni 2010 to stowarzyszenie smoleńskie kierowane przez dziennikarkę i reżyserkę sympatyzującą z PiS - Ewę Stankiewicz.

Pieniądze z MSZ mają być wykorzystane na: wzmocnienie współpracy pomiędzy MSZ, samorządem i organizacjami pozarządowymi; prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej dotyczącej polskiej polityki zagranicznej; rozwój kontaktów między polskimi i zagranicznymi ośrodkami opiniotwórczymi.

d4evi45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4evi45
d4evi45
Więcej tematów