Trwa ładowanie...
rosja

MSZ: nałożenie sankcji na rosyjskie firmy wywołuje rozczarowanie

Objęcie sankcjami 8 rosyjskich firm reprezentujących przemysł lotniczy lub zajmujących się szkoleniem załóg "wywołuje zdumienie i rozczarowanie" – oświadczyła w sobotę rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Firmy te znalazły się na liście ogłoszonej w piątek.

Share
MSZ: nałożenie sankcji na rosyjskie firmy wywołuje rozczarowanie
Źródło: WP.PL
dfieruy

Biały Dom poinformował przy tej okazji, że USA nałożyły sankcje na 30 zagranicznych firm i osób indywidualnych za transfer technologii do Iranu na potrzeby programu rakietowego tego kraju, bądź za naruszenie przepisów dotyczących kontroli eksportu do Iranu, Korei Płn. i Syrii.

Za transfer technologii, które mogłyby zostać wykorzystane przez irański program rakiet balistycznych, sankcjami ukarano m.in. 11 przedsiębiorstw bądź osób indywidualnych z Chin, Korei Północnej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

19 podmiotów obłożono sankcjami za transfer bądź wejście w posiadanie technologii, mogących posłużyć do prac nad bronią masowej zagłady. Firmy rosyjskie znalazły się najprawdopodobniej w tej grupie.

Moskwa wiązała wielkie nadzieje z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA, spodziewając się, jeśli nie zniesienia, to przynajmniej złagodzenia już obowiązujących sankcji.

dfieruy

Podziel się opinią

Share
dfieruy
dfieruy
Więcej tematów