Trwa ładowanie...
d4cbfrj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSW: Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa Islamskiego

Włochy i szczególnie Rzym jako kolebka chrześcijaństwa są na celowniku terrorystów z Państwa Islamskiego - powiedział w parlamencie w Rzymie minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano. Ogłosił, że na front w Syrii pojechało 48 osób z Włoch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSW: Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa Islamskiego
(PAP/EPA, Fot: Photoshot)
d4cbfrj

Przedstawiając w Izbie Deputowanych informację rządu na temat zagrożenia ze strony dżihadystów, Alfano wyjaśnił, że obecnie nie ma żadnych konkretnych dowodów bądź wiadomości o planowanych atakach terrorystycznych w Italii.

Poinformował, że spośród 48 osób, które wyjechały z Włoch, by walczyć w Syrii w szeregach islamskich bojowników, dwie miały włoskie paszporty. Jeden z Włochów, młody genueńczyk zginął w Syrii w czerwcu zeszłego roku - dodał Alfano. Pozostali to imigranci z krajów muzułmańskich.

Szef MSW wyraził opinię, że należy zaostrzyć stosowanie istniejących narzędzi prawnych przeciwko mieszkającym we Włoszech dżihadystom, udającym się na front w Syrii czy Iraku. W tym celu jego zdaniem można zawsze stawiać im zarzut udziału w konflikcie poza granicami kraju i objąć ich specjalnym nadzorem, włącznie z zakazem opuszczania miejsca pobytu.

d4cbfrj

Zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego stanowi "bezprecedensowe wyzwanie dla globalnego bezpieczeństwa" - oświadczył Alfano. Dodał, że zagrożenie to dotyczy też Europy.

- To organizacja mająca takie zasoby, jakimi wcześniej żadna nie dysponowała - wyjaśnił włoski minister.

Poinformował ponadto, że włoski wywiad nie ma sygnałów o tym, by wysłannicy Państwa Islamskiego przybywali drogą morską do Włoch wraz z nielegalnymi imigrantami.

- Ale niczego nie można lekceważyć, nie należy niczego wykluczyć - oświadczył minister spraw wewnętrznych.

d4cbfrj

Podziel się opinią

Share

d4cbfrj

d4cbfrj
Więcej tematów