Trwa ładowanie...
09-09-2014 16:50

MSW: Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa Islamskiego

Włochy i szczególnie Rzym jako kolebka chrześcijaństwa są na celowniku terrorystów z Państwa Islamskiego - powiedział w parlamencie w Rzymie minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano. Ogłosił, że na front w Syrii pojechało 48 osób z Włoch.

Share
MSW: Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa IslamskiegoŹródło: PAP/EPA, fot: Photoshot
d3ii11t

Przedstawiając w Izbie Deputowanych informację rządu na temat zagrożenia ze strony dżihadystów, Alfano wyjaśnił, że obecnie nie ma żadnych konkretnych dowodów bądź wiadomości o planowanych atakach terrorystycznych w Italii.

Poinformował, że spośród 48 osób, które wyjechały z Włoch, by walczyć w Syrii w szeregach islamskich bojowników, dwie miały włoskie paszporty. Jeden z Włochów, młody genueńczyk zginął w Syrii w czerwcu zeszłego roku - dodał Alfano. Pozostali to imigranci z krajów muzułmańskich.

Szef MSW wyraził opinię, że należy zaostrzyć stosowanie istniejących narzędzi prawnych przeciwko mieszkającym we Włoszech dżihadystom, udającym się na front w Syrii czy Iraku. W tym celu jego zdaniem można zawsze stawiać im zarzut udziału w konflikcie poza granicami kraju i objąć ich specjalnym nadzorem, włącznie z zakazem opuszczania miejsca pobytu.

d3ii11t

Zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego stanowi "bezprecedensowe wyzwanie dla globalnego bezpieczeństwa" - oświadczył Alfano. Dodał, że zagrożenie to dotyczy też Europy.

- To organizacja mająca takie zasoby, jakimi wcześniej żadna nie dysponowała - wyjaśnił włoski minister.

Poinformował ponadto, że włoski wywiad nie ma sygnałów o tym, by wysłannicy Państwa Islamskiego przybywali drogą morską do Włoch wraz z nielegalnymi imigrantami.

- Ale niczego nie można lekceważyć, nie należy niczego wykluczyć - oświadczył minister spraw wewnętrznych.

d3ii11t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ii11t
Więcej tematów