Trwa ładowanie...
d3mt0mz

Motorniczy, który spowodował śmiertelny wypadek w Łodzi, stanie przed sądem

Przed sądem stanie 35-letni motorniczy, którego łódzka prokuratura oskarżyła o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny wypadek w Łodzi
Tragiczny wypadek w Łodzi (WP.PL, Fot: Łukasz Sobieralski)
d3mt0mz

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania akt oskarżenia w tej sprawie trafił Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście.

Rzecznik przypomniał, że do zdarzenia doszło na początku stycznia tego roku na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Radwańskiej w Łodzi. Tramwaj linii 16 nie zatrzymał się na przystanku i na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie. Na przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety, dwie z nich - w wieku 72 i 77 lat - zginęły na miejscu, jedną - w wieku 75 lat - w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Nie udało się jej uratować.

d3mt0mz

Tramwaj uderzył też w jadącego prawidłowo opla, którego kierowca również trafił do szpitala. Po zderzeniu motorniczy zatrzymał pojazd dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że kierował pojazdem, mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

W trakcie składania wyjaśnień motorniczy przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak mówił, przyszedł do pracy trzeźwy. Potem kupił alkohol w sklepie w pobliżu pętli tramwajowej; było to piwo oraz nalewka. Ok. godz. 10 wypił ok. 0,5 litra alkoholu o mocy 36 proc. Pił w czasie postoju tramwaju, zarówno na jednej, jak i drugiej pętli. Powodem były, jak tłumaczył, kłopoty rodzinne. Przyznał, że samego wypadku nie pamięta.

W toku śledztwa motorniczy został poddany jednorazowemu badaniu sądowo-psychiatrycznemu, ale biegli nie byli w stanie wydać opinii co do jego poczytalności. Według nich konieczne było przeprowadzenie szczegółowych badań, połączonych z obserwacją sądowo-psychiatryczną. Po jej zakończeniu biegli wydali opinię, w której stwierdzili, iż brak jest podstaw do kwestionowania jego poczytalności.

Ustalono również, że w czasie zdarzenia tramwaj był sprawny technicznie, a w chwili wypadku jechał z prędkością 62 km na godzinę.

d3mt0mz

Podziel się opinią

Share
d3mt0mz
d3mt0mz
Więcej tematów