Trwa ładowanie...
d4ir47f
d4ir47f

Most kolejowy w pobliżu Tbilisi wyleciał w powietrze

Władze Gruzji twierdzą, że wysadzenie w powietrze mostu na głównej gruzińskiej
magistrali kolejowej na zachód od Tbilisi to gospodarczy cios
również dla państw ościennych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ir47f

Władze Azerbejdżanu poinformowały, iż w następstwie zerwania mostu wstrzymały eksport swej ropy przez czarnomorskie porty Gruzji.

To znaczna szkoda, nie tylko dla Gruzji, ale również dla Armenii, Azerbejdżanu i państw Azji Środkowej, które transportują kolejami gruzińskimi towary, w tym ropę. Rosjanie, ci barbarzyńcy, chcą zniszczyć nasz kraj ekonomicznie - powiedział dziennikarzom wicepremier Gruzji Giorgi Baramidze.

Położony około 45 kilometrów na zachód od stolicy Gruzji 50-metrowy kolejowy most w mieście Kaspi całkowicie się zawalił. Rosyjskie władze wojskowe zaprzeczyły, by miały z tym cokolwiek wspólnego.

d4ir47f

To był łazik i dwie ciężarówki Ural. Wyciągnęli duży wór i umieścili go na moście, potem weszli na wzgórze i nastąpił wybuch - oświadczył w gruzińskiej telewizji lokalny mieszkaniec.

W kilka godzin po zamachu na miejsce przybył pociąg remontowy i natychmiast rozpoczęto naprawę mostu. Znajduje się on na kluczowym odcinku gruzińskiej głównej magistrali kolejowej, która ku zachodowi wysyła odgałęzienia ku portom nad Morzem Czarnym i rosyjskiemu Soczi, a na wschodzie dzieli się w Tbilisi na odrębne połączenia z Armenią i Azerbejdżanem.

d4ir47f

Podziel się opinią

Share
d4ir47f
d4ir47f
Więcej tematów