Trwa ładowanie...

Moskwa. Ławrow: Rosja sporządzi listę "krajów nieprzyjaznych"

Jak poinformował w środę minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, rosyjski rząd opublikuje w niedługim czasie tzw. listę "krajów nieprzyjaznych" Moskwie. Lista zostanie sporządzona na podstawie określonych kryteriów.

Share
Moskwa. Ławrow: Rosja sporządzi listę "krajów nieprzyjaznych"
Moskwa. Ławrow: Rosja sporządzi listę "krajów nieprzyjaznych"Źródło: GETTY, Yekaterina Shtukina/POOL/TASS, fot: Yekaterina Shtukina
d4lp4kn

Szef rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Siergiej Ławrow poinformował że, lista "krajów nieprzyjaznych" zostanie opublikowana już w najbliższym czasie i ma opierać się na "konkretnych kryteriach". Wiadomo, że na liście znajdą się na pewno Stany Zjednoczone.

Z kolei jak zauważa PAP, z informacji podawanych przez dziennik "Izwiestija", na liście mogą się pojawić także Polska, Czechy oraz państwa bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia). Gazeta powołuje się na źródło w rosyjskich strukturach państwowych. Pojawiają się również informacje na temat Wielkiej Brytanii, Kanady, Ukrainy i Australii.

d4lp4kn

Powstanie listy „krajów nieprzyjaznych” wobec Moskwy ma związek z dekretem podpisanym przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Ma to stanowić odpowiedź Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw".

Źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ: ING Bank Śląski: banki wspierają Firmy w odbudowie przedsiębiorczości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lp4kn

Podziel się opinią

Share
d4lp4kn
d4lp4kn
Więcej tematów