Trwa ładowanie...
d3yqlzc
IAR

Moskiewskie biuro Interpolu naruszyło wewnętrzne przepisy? "Nie ma listu gończego za Chodorkowskim"

• Moskiewskie biuro Interpolu rozesłało informację o ściganiu Chodorkowskiego
• Rosyjskie organy ścigania oskarżają biznesmena o współudział w zabójstwie
• Sekretariat Generalny Interpolu: nie ma żadnych listów gończych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michaił Chodorkowski mieszka obecnie w Szwajcarii
Michaił Chodorkowski mieszka obecnie w Szwajcarii (AFP, Fot: JIM WATSON)
d3yqlzc

Moskiewskie biuro Interpolu złamało ustawę organizacji, rozsyłając informację o ściganiu Michaiła Chodorkowskiego. Kilka dni temu rosyjskie agencje poinformowały, że międzynarodowa organizacja policji rozesłała listy gończe za byłym właścicielem koncernu Jukos.

Moskiewski Interpol działał na wniosek Prokuratury Generalnej i Komitetu Śledczego. Rosyjskie organy ścigania oskarżają przebywającego za granicą Michaiła Chodorkowskiego o współudział w zabójstwie mera Nieftiejuganska. Biznesmen miał w 1998 roku zlecić zamordowanie Władimira Pietuchowa, który miał mu przeszkadzać w prowadzeniu nielegalnych interesów.

Ponieważ Chodorkowski odmówił przyjazdu do Rosji na przesłuchanie, sąd na wniosek śledczych wydał zaoczny nakaz aresztowania. Jednocześnie moskiewskie biuro Interpolu rozesłało informację o ściganiu biznesmena do wszystkich krajów członkowskich tej międzynarodowej organizacji.

"Nie ma żadnych listów gończych za Chodorkowskim" - taką odpowiedź przesłał Sekretariat Generalny Interpolu rosyjskim mediom. W komunikacie cytowanym przez rozgłośnię "Goworit Moskwa" znalazło się też stwierdzenie, że moskiewski Interpol naruszył wewnętrzną ustawę międzynarodowej organizacji policji, za co został upomniany.

d3yqlzc

Podziel się opinią

Share

d3yqlzc

d3yqlzc
Więcej tematów