Trwa ładowanie...
06-02-2015 16:45

Monitoring powietrza w Krakowie. Badanie pokaże, gdzie jest najgorzej

W końcu dowiemy się, jakim powietrzem oddychamy. Krakowski Alarm Smogowy sprawdzi dzielnice Krakowa i pokaże, gdzie jest najgorzej, a gdzie smog nie jest tak bardzo dokuczliwy.

Monitoring powietrza w Krakowie. Badanie pokaże, gdzie jest najgorzejŹródło: KAS/facebook
d83qgql
d83qgql

Od trzech dni inicjatywa Krakowski Alarm Smogowy prowadzi badania powietrza w poszczególnych dzielnicach Krakowa. Organizatorzy chcą sprawdzić, w którym miejscu sytuacja jest najgorsza.

- Dzięki dwóm przenośnym pyłomierzom chcemy sprawdzić, jakim powietrzem oddychamy w poszczególnych dzielnicach Krakowa. Na początek chcemy sprawdzić Bronowice, Borek Fałęcki, Stare Podgórze i ścisłe centrum Krakowa (z dala od dużych ulic). Chcemy, aby w każdym z tych miejsc pyłomierz stał około dwóch tygodni – wyniki będziemy porównywać z danymi ze stacji monitoringu powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i publikować na stronie oraz Facebooku Krakowskiego Alarmu Smogowego. To plan na najbliższe tygodnie – poinformował KAS.

Ze wstępnych informacji wynika, że najgorsza sytuacja w Bronowicach, a najlepsza w Nowej Hucie.

Organizatorzy o wynikach akcji, regularnie informują na Facebooku.

d83qgql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d83qgql
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj