Trwa ładowanie...
d232ej0

Mojzesowicz podał się do dymisji

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Wojciech Mojzesowicz złożył dymisję, w ciągu najbliższych dni premier podejmie decyzję w tej sprawie - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mojzesowicz podał się do dymisji
(PAP)
d232ej0

Osoba b. polityka Samoobrony od początku trwania koalicji była jedną z przyczyn sporów między PiS a partią Andrzeja Leppera. Latem Lepper zarzucał Mojzesowiczowi, że za bardzo krytykował jego działalność w resorcie rolnictwa. Ostatecznie Mojzesowicz zrezygnował z przewodniczenia sejmowej komisji rolnictwa. To wówczas został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera odpowiedzialnego za politykę rolną.

O dymisji Mojzesowicza z tej funkcji zaczęło się mówić po ujawnieniu nagrań z rozmów z Renatą Beger (Samoobrona). Mojzesowicz oraz szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński, rozmawiali z Beger m.in. o jej propozycji przejścia do PiS w zamian za otrzymanie stanowiska w Ministerstwie Rolnictwa.

Sam Mojzesowicz był w poniedziałek nieuchwytny. Jak mówił wcześniej, nie zamierza więcej rozmawiać z dziennikarzami. Zakończyłem działalność publiczną - powiedział Mojzesowicz, choć - jak zastrzegł - nie zamierza się zrzekać mandatu poselskiego.

d232ej0

Podziel się opinią

Share
d232ej0
d232ej0
Więcej tematów