Trwa ładowanie...

Mocne słowa papieża Franciszka. Przestrzega przed "złym dystansem"

Papież Franciszek zabrał w piątek głos w sprawie epidemii koronawirusa, która przekłada się na nasze życie społeczne. Ojciec Święty przestrzegł wiernych przed "złym dystansem", na który odpowiedzią powinna być braterska bliskość.

Mocne słowa papieża Franciszka. Przestrzega przed "złym dystansem"Mocne słowa papieża Franciszka. Przestrzega przed "złym dystansem"Źródło: PAP, fot: EPA
d2btpp0
d2btpp0

- Czas pandemii, który nadal wymaga akceptowania różnych form dystansu, ukazał jeszcze wyraźniej wartość braterskiej bliskości, między osobami, pokoleniami, obszarami - podkreślił papież Franciszek w rozmowie z krajową radą włoskiej Akcji Katolickiej.

Koronawirus. Papież Franciszek przestrzega przed "złym dystansem"

W ten sposób Ojciec Święty przestrzegł wiernych przed "złym dystansem", na który przekłada się obojętność wobec bliźnich w dobie epidemii koronawirusa.

- Głosicie świadectwo tego, że dystans nie może nigdy stać się obojętnością, nie może nigdy przekładać się na obcość. To jest niedobry dystans, to patrzenie w drugą stronę, to obojętność - mówił papież.

Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"

Jak dodał, docenia on działalność Akcji Katolickiej, która sprzeciwia się obojętności "złego dystansu" w czasie epidemii koronawirusa. - Wy robicie bardzo dużo, bo jesteście stowarzyszeniem świeckich. Zagrożeniem jest klerykalizacja Akcji Katolickiej - podkreślił biskup Rzymu. W opinii papieża "świeckość" włoskiej Akcji Katolickiej jest "bogactwem dla Kościoła".

d2btpp0

Papież Franciszek: koronawirus "społecznym cierpieniem"

To, co zostało podkreślone, to waga społecznego cierpienia, jakie idzie za epidemią koronawirusa. Papież Franciszek zaznaczył, że może ono stać się "katastrofą edukacyjną i kryzysem gospodarczym".

- Musimy zastanowić się nad tym, jaką lekcję możemy wyciągnąć z tego czasu i cierpienia. Wsłuchanie się w ten czas jest ćwiczeniem wierności, od którego nie możemy się uchylać - tłumaczył Ojciec Święty.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2btpp0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btpp0
Więcej tematów