Trwa ładowanie...
d2l1fom

Młodzież Wszechpolska zapowiada "pikiety i różnego rodzaju manifestacje" w Ełku

Jako wyraz sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu do Polski imigrantów Młodzież Wszechpolska zamierza organizować w najbliższym czasie manifestacje i pikiety w Ełku. Zapowiedział to we wtorek na konferencji w Warszawie rzecznik organizacji Mateusz Pławski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzież Wszechpolska zapowiada "pikiety i różnego rodzaju manifestacje" w Ełku
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2l1fom

Mateusz Pławski zaznaczył, że w noc sylwestrową w Ełku miała miejsce tragiczna sytuacja, ponieważ z rąk przedstawicieli grupy muzułmanów w Polsce zginął młody chłopak. Według rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, po tym zdarzeniu "doszło do uzasadnionych reakcji społecznych i spontanicznego sprzeciwu obywateli".

Działania policji pozostawiają wiele do życzenia

- Te spontaniczne reakcje pokazują, że obywatele nie czują się bezpiecznie, obywatele po prostu pokazali w tym momencie, że władza nie jest w stanie zapewnić im w odpowiedni sposób bezpieczeństwa - powiedział Pławski.

d2l1fom

Jak ocenił, działania policji wobec manifestujących pozostawiają wiele do życzenia. - Policja tutaj w wielu wypadkach dopuszczała się niewłaściwych zachowań, zatrzymań postronnych osób bez powodu, śmiało mogę powiedzieć, że te zachowania ze strony policji bardzo mocno przypominały zachowania, jakich policja dopuszczała się w czasie marszu niepodległości chociażby w 2011, 2012 czy 2013 roku - dodał rzecznik MW.

"Polak mądry przed szkodą"

Pławski zadeklarował, że w najbliższym czasie działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Ełku mają zamiar "prowadzić odpowiednie działania mające na celu wyrazić społeczny sprzeciw".

- W najbliższym czasie nasze struktury w Ełku, które oczywiście prężnie działają, będą podejmowały odpowiednie działania. Będą przez nas organizowane pikiety i inne różnego rodzaju manifestacje, będziemy blokowali i będziemy organizowali kontry do wszelkich manifestacji, nie ukrywajmy, osób związanych ze środowiskiem liberalno-lewicowym - dodał.

d2l1fom

Pławski pytany, czy Młodzież Wszechpolska zamierza zorganizować kontrmanifestację do ewentualnej piątkowej manifestacji poparcia dla społeczności muzułmańskiej odpowiedział, że jeżeli taka się odbędzie, to MW będzie organizowała kontry.

- Podtrzymujemy w całości nasze stanowisko, mówiące o tym, że do Polski nie należy sprowadzać żadnych imigrantów. Mamy nadzieję, że nasze hasło "Polak mądry przed szkodą" prezentowane przez nas podczas wielu manifestacji znajdzie w tym wypadku potwierdzenie - dodał Pławski.

Marsz solidarności z Muzułmanami z Ełku?

"W dniu 6 stycznia 2017 roku chcemy razem ze wszystkimi mieszkańcami Ełku okazać wsparcie dla Muzułmanów, którzy padając ofiarą narodowej nienawiści zmuszeni byli do obrony swojego życia i mienia. Przejdziemy główną ulicą, aby potępić ten ksenofobiczny akt i pokazać, że jesteśmy większością tolerancyjną i kochającą różnorodność" - na portalach społecznościowych pojawiło się ogłoszenie dotyczące organizacji marszu poparcia dla społeczności muzułmańskiej. Swój udział w nim zapowiedziało już ponad 1600 osób.

Na razie nie wiadomo, czy ta manifestacja, organizowana przez ośrodek ds. monitorowania nacjonalizmu, dojdzie do skutku, czy to tylko, zdaniem niektórych, internetowa prowokacja (godzina rozpoczęcia manifestacji to 21.37, data - 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli).

d2l1fom

Podziel się opinią

Share
d2l1fom
d2l1fom
Więcej tematów