Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
gala
03-08-2008 (01:30)

Miss Polski 2008 została 20-letnia Klaudia Ungerman

20-letnia Klaudia Ungerman z Łobza
(woj. zachodniopomorskie) została Miss Polski 2008. Będzie ona
reprezentować nasz kraj podczas wyborów Miss World 2008, które
odbędą się jesienią na Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miss Polski 2008 została 20-letnia Klaudia Ungerman
(PAP)
WP

Klaudia Ungerman została także miss internetowego serwisu YouTube.

Gala finałowa Miss Polski 2008 odbyła się w niedzielę wieczorem w amfiteatrze nad Wisłą w Płocku. W konkursie startowało 28 dziewcząt w wieku od 18 do 24 lat.

Finalistki oceniało 10-osobowe jury, w którym zasiadali m.in: producent gali Gerard Parzutek, aktorki - Grażyna Wolszczak i Agnieszka Popielewicz, a także rajdowiec Krzysztof Hołowczyc i dziennikarz sportowy Mateusz Borek.

WP

Tytuł I wice Miss Polski 2008 zdobyła 21-letnia Julia Piątek z Gdańska, a II wice Miss Polski 2008 została 18-letnia Marta Marciszek z Głogowa.

Fotoreporterzy przyznali tytuł Miss Foto 21-letniej Annie Bogusiewicz z Lublina, natomiast głosami internautów na Miss Internetu wybrano 21-letnią Katarzynę Kuzdralińską, także z Lublina.

Wszystkie finalistki zaprezentowały się w strojach wieczorowych, kąpielowych i sukniach ślubnych. Na widowni obecne były ich rodziny, które dopingowały dziewczęta.

Gwiazdami gali finałowej byli: zwyciężczyni festiwalu Eurowizji ukraińska piosenkarka Rusłana, zespół Kombii, Łukasz Zagrobelny i Piotr Polk.

WP

Finał wyborów Miss Polski 2008 był pierwszą imprezą, którą zorganizowano w nowo wybudowanym amfiteatrze nad Wisłą w Płocku, który pomieścić może 1.600 widzów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP