Trwa ładowanie...
d4l3txd

Misja OBWE ostrzelana. Napastnicy wybili szybę i zaatakowali obserwatorów

Dwóch mężczyzn napadło na patrol OBWE. Choć napastnicy przebywali na posterunku samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej i mieli na sobie mundury, separatyści twierdzą, że zdarzenie nie miało z nimi nic wspólnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja OBWE ostrzelana. Napastnicy wybili szybę i zaatakowali obserwatorów
(PAP/EPA, Fot: TASS/Mikhail Sokolov)
d4l3txd

Misja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie została ostrzelana w Zagłębiu Donieckim. Obserwatorzy przyjechali na posterunek kontrolowany przez samozwańczą Doniecką Republikę Ludową. Gdy tylko dojechali na miejsce, dwóch mężczyzn w mundurach ostrzelało ich samochód z broni maszynowej. Napastnicy rozbili boczną szybę i próbowali wyciągnąć obserwatorów, na szczęście nikt nie został ranny.

Separatyści w wydanym oświadczeniu poinformowali, że napastnicy zostali zatrzymani a atak nie miał związku z Doniecką Republiką Ludową. Jak w takim razie mężczyźni znaleźli się na posterunku i dlaczego byli w mundurach? Tego separatyści nie tłumaczą, mówiąc jedynie, że całe zajście było prowokacją.

Ukraiński resort spraw zagranicznych podkreślił że atak na OBWE traktuje jako naruszenie pokojowych porozumień mińskich.

d4l3txd

Podziel się opinią

Share
d4l3txd
d4l3txd